English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
10.10.2006
Saņem atzinību par inovāciju pētniecību

Saņem atzinību par inovāciju pētniecību

4. oktobrī Rīgas Kongresu nama Lielajā zālē Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca un Latvijas Universitāte rīkoja konferenci „Inovācijas Latvijas nākotnes medicīnai”.

Tajā piedalījās LR veselības ministrs Gundars Bērziņš un izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža. Konferences apmeklētāju klāsts bija plašs: daudzi ievērojami mediķi, zinātnieki, augstāko izglītības iestāžu mācībspēki, kuri ar savu zinātnisko darbu devuši ieguldījumu inovāciju attīstībā. Piedalīties vērienīgajā pasākumā bija uzaicināts arī Rēzeknes Augstskolas Ekonomikas fakultātes docents Sergejs Boļšakovs un RA rektors, profesors Leonārs Svarinskis. Par aktuālu un interesantu doktora disertācijas izstrādi, veselības ministrs Gundars Bērziņš kā atzinību S. Boļšakovam pasniedza grāmatu. Jāpiebilst, ka S.Boļšakovs aizvadītajā gadā sekmīgi aizstāvēja doktora disertāciju par tēmu „Inovatīvās uzņēmējdarbības finansēšanas problēmas Latvijā un to risinājumi.”

Kā atzīsts S.Boļšakovs, konference, kura kopumā bija pulcējusi ap diviem tūkstošiem cilvēku, bija nozīmīga ar savu pievēršanos inovāciju tēmai medicīnā. Medicīnā inovācijas ieņem ļoti lielu lomu, jo visas jaunās ārstniecības metodes, medikamenti, ierīces un tehnoloģijas šajā sfērā ir aktuālas, lai tā attīstītos un pilnveidotos. Neraugoties uz to, ka šobrīd inovācijas kā jēdziens daudz tiek minēts presē un sabiedrībā, fundamentālu pētījumu par inovācijām joprojām ir maz. „Tieši šī apsvēruma dēļ Latvijas Universitātes profesors Dmitrijs Babarikins mani personīgi uzaicināja uz šo konferenci, jo iepazīstoties ar manu pētījumu par inovatīvo uzņēmējdarbību. Profesors bija ļoti gandarīts un patīkami pārsteigts. Savā konferences runā atzina, ka mērķtiecīgi meklējis cilvēku, kura zinātniskā darbība saistīta ar inovatīvās darbības attīstības izpēti. Vienīgo pētnieku, kuru atradis, tas bijis no Rēzeknes Augstskolas,” stāsta Sergejs.

S.Boļšakovs atzīst, ka skatītie referātu temati ir aktuāli mūsdienu sabiedrībai. „Medicīnas zinātne Latvijā ir atzīta par prioritāro zinātnes virzienu. Konferencē bija lietderīgi uzzināt par jaunākiem pētījumiem un jaunievedumiem medicīnā. Daudz tika runāts par medicīnas zinātnes attīstības perspektīvām, vienlaicīgi akcentējot aktuālākās problēmas šajā jomā un piedāvājot šo problēmu risinājumus.” S. Boļšakovs ir gandarīts par saņemto atzinību, kā arī par doto iespēju piedalīties pasākumā, kurā skatīta inovāciju attīstība Latvijas medicīnā. Konferencē redzētais un dzirdētais ļauj lepoties par Latvijas zinātnieku sasniegumiem medicīnas jomā.

Lolita Kivleniece, RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv