English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
18.12.2006
Rēzeknes Augstskola noslēdz sadarbības līgumu

Rēzeknes Augstskola noslēdz sadarbības līgumu

Decembrī Rēzeknes Augstskolas rektors, profesors Leonārs Svarinskis un SIA „D8 Datu risinājumi” valdes priekšsēdētājs Juris Ščerbickis noslēdza sadarbības līgumu, kas paredz ilgstošu un produktīvu sadarbību inženierzinātņu jomā.

Kā pastāstīja RA Inženieru fakultātes Datorzinātņu un matemātikas katedras vadītājs Ivars Meirāns, līgums balstās uz abpusēji izdevīgiem noteikumiem. „Jau ilgu laiku tiek runāts par informācijas tehnoloģiju speciālistu trūkumu. Tā kā Rēzeknes Augstskolā tiek sagatavoti šādas nozares speciālisti, tad mēs esam ieinteresēti jau studiju laikā studentiem nodrošināt labas prakses iespējas, kā arī iespēju robežās piedāvāt turpmākās darba vietas. Noslēgtais līgums paredz, ka šajā studiju gadā profesionālās bakalaura studiju programmas „Programmēšanas inženieris” 3. un 4. kursa studenti varēs izmantot iespēju iziet praksi Rīgā un pielietot RA gūtās teorētiskās zināšanas praksē. Līgums nosaka arī to, ka nākotnē šīs firmas speciālisti RA studentiem piedāvās noklausīties tematiskus lekciju ciklus, kuri būtu noderīgi topošajiem IT speciālistiem,” stāsta docētājs I. Meirāns.

Noslēgtais sadarbības līgums paredz katru gadu caurskatīt veicamos darbus un izvirzīt uzdevumus sadarbības pilnveidošanai. Jāpiebilst, ka studiju programmā „Programmēšanas inženieris” studenti var izvēlēties studiju virzienus: datortīklu administrators un Web aplikāciju programmēšana. Taču veiktie darba tirgus pētījumi liecina, ka programmēšanas firmas asi izjūt arī testētāju trūkumu. Līdz šim šādu studiju virzienu augstskolā nebija iespējams realizēt, jo nevarēja nodrošināt praktisko daļu. Ar SIA „D8 Datu risinājumi” šī problēma tiks atrisināta un jau nākamajā studiju gadā studentiem būs iespēja izvēlēties arī testēšanas virzienu, kas paaugstinās viņu konkurētspēju darba tirgū.

Sadarbības līgums arī paredz Datorzinātņu un matemātikas katedras docētāju iesaistīšanu SIA „D8 Datu risinājumi” realizētajos projektos, kas ievērojami paaugstinās docētāju praktiskās iemaņas mūsdienīgu programmēšanas tehnoloģiju izmantošanā.

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv