English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
11.03.2004
Māris Justs: Videostudija atvērta modeļiem

Māris Justs: Videostudija atvērta modeļiem

NEDAUDZ INTUĪCIJAS, NEDAUDZ PROFESIONALITĀTES UN VEIKSME.
Pareizās proporcijās šīm lietām darbojoties, var dabūt rezultātu.

Šogad Rēzeknes Dome rīkoja foto konkursu "Veltījums dzimtajai pilsētai", kurā piedalījās arī Māris ar savu darbu "Māras piemineklis saullēktā". 20. februārī Latgales Kultūrvēstures muzejā atklāja fotoizstādi, kurā varēja aplūkot visus darbus, kuri tiks publicēti kā pilsētas reprezentatīvais materiāls.

Konkursa komisija nolēma pirmo prēmiju nepiešķirt. Māris tika sumināts kā trešais otrās vietas ieguvējs, kā arī saņēma speciālbalvas no SIA "Alba Ltd" par pilsētas simbola pieminekļa "Vienoti Latvijai" netradicionālo atainojumu.

Māris saka, ka viņam bija jāpierāda sev un citiem, ka veco fotogrāfu mūris, kuriem ir vārds un aparāti, nav nesatricināms. Tas viņam godam izdevās.

Mākslinieks sevi raksturo, ka vairāk ir filmētājs, nevis fotogrāfs, tāpēc salīdzinot - fotografēšana ir atpūta. Filmēšanai līdzi nāk vesels komplekss darbību, lai panāktu vienlīdz citiem saprotamu un uztveramu rezultātu, ko var panākt ar trīs foto klikšķiem.

Māris nefotografē sev, bet kaut kam. Viņu aizrauj un saista fotografēt cilvēkus, portretus, detaļas, kas veido asociācijas. Gaisma un ēna - tas ir lauciņš, ar kuriem mācās manipulēt un veidot.

Ja kāds puisis vai meitene vēlas izmēģināt sevi foto modeļa lomā, fotogrāfs būs priecīgs redzēt RA Videostudijā!

Gunta Vorošena

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv