English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
04.09.2008
Hansabanka izsludina pieteikšanos stipendiju konkursam „Open Mind“

Hansabanka izsludina pieteikšanos stipendiju konkursam „Open Mind“

Stipendiju konkurss „Open Mind“ ir unikāls, jo tajā iesaistīts rekordliels Latvijas augstākās izglītības mācību iestāžu skaits – 15 augstskolas. Studentiem būs iespēja veikt pētnieciskos darbus par vairāk nekā 90 dažādām aktuālām tēmām - tādās jomās kā ekonomika un finanses, mārketings, sabiedriskās attiecības un komunikācijas zinātne, uzņēmējdarbības vadība, personāla vadība, modernās tehnoloģijas, inovācijas, sociālā atbildība un izglītība. Turklāt konkursa tēmas iespējams apvienot arī ar kursa vai bakalaura darba tēmām un izstrādi.

Liels uzsvars tiek likts uz to, lai studentiem darbu izstrādes gaitā būtu iespēja attīstīt dziļāku izpratni par pētniecisko tēmu un veikt tās praktisku izpēti, piedāvājot arī konkrētus risinājumus. Tēmu klāstā šogad dominē tieši sabiedrībai aktuālie jautājumi, un šī ir iespēja studentiem ar saviem pētījumiem palīdzēt gan sabiedriskajām organizācijām, gan lieliem uzņēmumiem – no vides aizsardzības līdz aktuālajām ekonomikas norisēm. Studentiem būs plašas iespēja izpētīt jautājumus no dabai draudzīga mājokļa iekārtošanas un brīvprātīgā darba nozīmes sabiedrībā līdz nanotehnoloģiju izmantojuma iespējām medicīnas aprūpes sfērā Latvijā un zināšanu vadībai. Katrai tēmai būs savs pieredzējis mentors, kas darba izstrādes gaitā dalīsies savā pieredzē un zināšanās, tādējādi palīdzot studentiem savienot savas akadēmiskās zināšanas ar praktisko vidi.

Stipendiju konkurss „Open Mind“ noritēs vairākos posmos. Konkursa 1. kārtā, kas notiks no 1. septembra līdz 31. oktobrim, studentiem (individuāli vai grupā) būs jāizstrādā darba projekts un kopā ar pieteikuma anketu jāiesniedz savā augstskolā. Novembrī augstskolās darbus vērtēs īpaša komisija, kuru veidos katras augstskolas akadēmiskie un administratīvie eksperti. Pēc tam tiks noteikti 125 darbi, kuru autori saņems stipendiju 100 latu apmērā tālākā pētījuma veikšanai. Decembrī sāksies konkursa 2. kārta, kas norisināsies līdz 2009. gada martam, kad studenti savu mentoru vadībā varēs izstrādāt pētnieciskos darbus.

Maijā darbus vērtēs Lielā Komisija, kuru veidos 15 augstskolu rektori, prorektori un dekāni, kā arī Latvijas Universitātes Fonda valdes priekšsēdētājs Ivars Lācis, vadības konsultante Ingrīda Blūma, Latvijas Basketbola savienības prezidents Ojārs Kehris, Rīgas Laiks redaktore un izdevniecības Liels un mazs galvenā redaktore Inese Zandere, kā arī Latvijas Dabas fonda pārstāve Ieva Rove. Noslēgumā tiks noteikti tie 26 studenti vai studentu grupas, kuri svinīgā apbalvošanas ceremonijā saņems „Open Mind“ Lielās stipendijas 1000 latu vērtībā. Kopējais balvu fonds šī gada konkursam ir 38 500.

Vairāk informācijas par stipendiju konkursu „Open Mind“ www.open.lv

Open Mind stipendijas nolikums
Open Mind stipendijas tēmas
Paziņojums par "Open Mind 2008" stipendijām
Anketa

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv