English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
01.10.2008
RA pārstāvji piedalās Latvijas-Lietuvas foruma III kongresā

RA pārstāvji piedalās Latvijas-Lietuvas foruma III kongresā
Forums tika atklāts ar Lietuvas prezidenta Valda Adamkus un Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera apsveikuma vārdiem, kuros tika uzsvērts latviešu un lietuviešu kā baltu tautu kopējais vēsturiskais mantojums un unikālā identitāte, kas tām ļauj ieņemt cienīgu vietu mūsdienu Eiropā un pasaulē.
Kongresa darbība tika organizēta trīs sekcijās, kurās piedalījās abu baltu valstu zinātnieki, pētnieki un vienkārši interesenti: „Latvijas un Lietuvas vēstures interpretācijas”, „Latvijas un Lietuvas kultūras lauks” un „Klusums žurnālistikā starp Latviju un Lietuvu”. Sekcijās tika pārspriestas un diskutētas dažādas tēmas: Latvijas un Lietuvas attiecības Atbrīvošanās cīņu laikā, vēstures faktors Latvijas un Lietuvas attiecībās ar mūsdienu Krieviju, Baltijas vienotības ideja sabiedrības apziņā un latviešu literatūrā, jaunākie lietuviešu literatūras tulkojumi latviešu valodā un latviešu literatūras tulkojumi lietuviešu valodā, Lietuvas elektronisko masu mediju atspulgi Latvijā, iespējas sadarbībai elektronisko mediju jomā starp Lietuvu un Latviju, valsts atbalsts mediju projektiem, kas saistīti ar Lietuvas un Latvijas attiecībām.
Foruma ietvaros tāpat arī notika Zenona Butkus grāmatas "Baltu valstu vienotības ideja un prakse 1918. -1940 gados" un Daces Markus un Daigas Jomas latviešu un lietuviešu dzejas krājuma atvēršana, kā arī klasiskās mūzikas koncerts Aglonas bazilikā.
Latvijas un Lietuvas foruma I kongress notika 2005. gadā 22. septembrī Kauņā. 2006. gada 22. septembrī foruma II kongress norisinājās Rīgā. Tradicionāli tas tiek organizēts septembrī – laikā, kad tiek atzīmēta Baltu vienības diena un tā ideja pieder Vītauta Dižā Universitātes (Kauņa, Lietuva) asociētajam profesoram Alvīdam Butkum.
Asociācija „Latvijas-Lietuvas forums” tika dibināta 2005. gadā, tās uzdevumi un pamatmērķis ir veicināt abu valstu sadarbību, stiprināt baltu identitāti un popularizēt latviešu un lietuviešu valodas un kultūru. Vairāk informācijas par forumu un tā darbību var rast interneta mājaslapa http://www.lt-lv-forum.org/index.php.
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv