English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
17.10.2008
Rēzeknes Augstskolā varēs kārtot starptautiski atzītu angļu valodas eksāmenu studijām ārvalstīs

Rēzeknes Augstskolā varēs kārtot starptautiski atzītu  angļu valodas eksāmenu studijām ārvalstīs
Lai sekmīgi iestātos ārvalstu mācību iestādē vai darbā, ir nepieciešams starptautiski atzīts apliecinājums par angļu valodas zināšanu līmeni. Līdz šim visiem interesentiem, kuri vēlējās saņemt šādu starptautiski atzītu sertifikātu, bija jāmēro ceļš uz Rīgu vai Viļņu. Tā bija vienīgā iespēja nokārtot eksāmenu un saņemt vajadzīgo dokumentu.
Trešdien, 16. oktobrī, Rēzeknes Augstskolas svešvalodu katedras lektorēm notika apmācība par London Tests of English (LTE) angļu valodas eksāmena pieņemšanas kārtību. To vadīja Marks Koučmens (Mark Couchmen), kompānijas Pearson Language Tests vadītājs Centrāleiropā. LTE eksāmenu ir izstrādājusi Londonas Universitāte, un tas pārbauda cilvēka spēju praktiski pielietot angļu valodu. Rēzeknes Augstskolas lektores J. Barinovu, V. Prikuli, V. Pokuli un I. Rimšāni kompānija Pearson Language Tests ir atzinusi par atbilstoši kvalificētām un augstskolas telpas par piemērotām. Turpmāk svešvalodu katedra būs tiesīga rīkot LTE eksāmenu, kā arī sagatavot cilvēkus šī eksāmena kārtošanai.
Plānots, ka pirmos eksāmenus interesenti Rēzeknes Augstskolā varēs kārtot 2009. gada pavasarī. Studentiem un Latgales reģiona iedzīvotājiem tas nozīmē iespēju kārtot starptautiski atzītu angļu valodas eksāmenu tuvāk savām mājām.
Eksāmenu „London Tests of English” veido divas daļas:
  • mutiskā (runāšana);
  • rakstiskā (klausīšanās, lasīšana un rakstīšana).
Runāšanas prasmes izvērtēs sertificētas un akreditētas Rēzeknes Augstskolas Svešvalodu katedras eksaminētājas. Runāšanas prasmes eksāmena daļas ieraksts tiks nosūtīts pārbaudei uz Lielbritāniju. Klausīšanās, lasīšanas, rakstīšanas prasmes novērtēs ārštata eksaminētāji no Lielbritānijas.
RA Svešvalodu katedra ar izdevniecību „Pearson Longman” sadarbojas jau vairāk nekā piecus gadus. „Pearson” ir viens no lielākajiem izglītības un mācību līdzekļu izdevniecības uzņēmumiem pasaulē, tam pieder vairāki izglītības un izdevniecību uzņēmumi, piemēram, „Longman”, „The Financial Times”, „Penguin Books” un „Edexcel”. Katedras docētājas norādīja, ka ilgāku laiku RA studentiem angļu valodas studijās tiek izmantotas šīs izdevniecības grāmatas.
„Mācību materiāli ir izstrādāti Lielbritānijā. To tapšanās iesaistīts liels autoru skaits. Tēmas ir aprobētas un veikts nopietns materiālu atlases process. Lielākā šo mācību materiālu priekšrocība ir tā, ka visas tēmas un situāciju apraksti ir atbilstoši vecumposmu īpatnībām. Katram vecumam var izvēlēties atbilstošu mācību materiālu. Grāmatās nav sausas teorijas, bet lielākais akcents tiek likts uz to, lai sekmētu valodas lietotāja prasmes un aktualizētu viņu runāt, rakstīt angļu valodā,” norādīja I.Vītola, „Pearson Longman” izdevniecības pārstāve, kas arī piedalījās apmācībās Rēzeknes Augstskolā.
Jāpiebilst, ka Rēzeknes Augstskolā jau vairāk nekā 10 gadus tiek piedāvātas studiju programmas topošajiem svešvalodu skolotājiem un pirms pāris gadiem uzsākta arī jauna programma „Tulks, tulkotājs”. Vairāk par iecerēto eksaminēšanas procesu var uzzināt RA Svešvalodu katedrā, Atbrīvošanas alejā 115.
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv