English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
20.10.2008
Jauno ģeogrāfu izbraukums zelta rudenī

Jauno ģeogrāfu izbraukums zelta rudenī
Vispirms devāmies uz Balvu rajona Lazdukalna pagastu pie Saipetnieku saimnieka, kurš izpelnījies plašu un pelnītu slavu ar savu visai iespaidīgo senlietu kolekciju, kas laika gaitā savdabīgi izveidojusies ap viņa lauku mājām. Mūsu ievērību īpaši izpelnījās dzirnakmeņu piramīdas, gultu dārzs, antīko motociklu un automašīnu rindas, senatnīgi iekārtotās dzīvojamās istabas. Pa ceļam uz Balviem novērtējām Medņu dižakmeni, kurš ar ledāja palīdzību senatnē atceļojis no patālās Somijas teritorijas.
Raitā solī izstaigājuši Balvu pilsētas centru un iepazinušies ar tās kultūrvēsturiskajām vērtībām - Lāču dārzu, muižas parku un Latgales Māras „brāli” Balvu Staņislavu, devāmies projām no Latgales, lai apstātos jau Vidzemē – Gulbenes rajona Stāmerienā. Krāšņa pils, rudenīgi zeltains parks, pareizticīgo dievnams un gulbju saime ezerā – viss kā radīts romantikas piesātinātai pastaigai lapkriša laikā. Savukārt Gulbenes pilsētā sagaidījām, kā no depo izripo slavenais mazbānītis- visā savā nosvērtībā un pieredzē – lēni un pārliecinoši, tad apmeklējām Vecgulbenes pils un parka kompleksu, kurš pašlaik piedzīvo savu otro jaunību, pateicoties pamatīgiem un gana dārgiem restaurācijas darbiem. Ja jau ar pilīm sākām, tad arī turpinājām – Cesvainē. Dažos vārdos: arhitektūra – brīnišķīga, parks – burvīgs, iespaidi – pasakaini.
Kā gan var būt Vidzemē un neuzkāpt mūsu valsts augstākajā virsotnē- Gaiziņkalnā? Mēs- jaunie ģeogrāfi - arī nebijām izņēmums. Mūsu acīm pavērās elpu aizraujošs dzimtās zemes plašums, rudens krāsās ietērpts. Vienkārši skaisti. Vēl paspējām uzkāpt un noskriet no seno latgaļu Aronas pilskalna Madonas pievārtē un izskalot acis Bolēnu svētavotā, kur pašas Laimas asaras no zemes dzīlēm tiecas pie cilvēka.
Atgriezušies Latgalē apciemojam arī Varakļānu muižu, kura, ietinusies mijkrēšļa un rudens noslēpumu plīvurā, mūs sagaida kā pasaku mežā uzieta. Burvības tiešām netrūkst, jo parkā atrodas Mīlestības akmens, kas, klusi dusēdams zem lapu segas, sevī glabā sirdi sildošus un arī plosošus stāstus.
Divpadsmit stundas - puse no diennakts, bet tik daudz skaistuma! Patiesa mūsu veiksme bija saulainā un siltā zelta rudens diena, kas ļāva visu ieraudzīt mīļāku un brīnumaināku. Sakām paldies lektoram Ivaram Matisovam un RA par šo iespēju iepazīt dzimto zemi.

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv