English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
03.12.2008
RA konferencē diskutē par reliģijas un politikas mijiedarbi

RA konferencē diskutē par reliģijas un politikas mijiedarbi
Konference pulcēja Rēzeknes Augstskolas Letonikas institūta pētniekus, Rīgas Stradiņa universitātes un Daugavpils Universitātes zinātniekus, kā arī pārstāvjus no Tieslietu ministrijas Reliģisko lietu pārvaldes.
Konferences rīkošanu finansiāli atbalstīja Konrāda Adenauera fonds, tādēļ klātesošos uzrunāja fonda pārstāve Ieva Sproģe, norādot, ka par reliģiju un politiku tradicionāli tiek runāts atsevišķi. „Šī konference ir būtiska ar to, ka tajā tiek skatīti jautājumi par reliģijas un politikas mijiedarbību. Dzīvē reliģija un politika ir savstarpēji cieši saistītas, tāpēc ir svarīgi diskutēt par jautājumiem, kas skar valsts attiecības ar baznīcu,” piebilda I. Sproģe.
Zinātnieku lasījumos daudzkārt tika aktualizēts jautājums par valsts un baznīcas attiecību modeļiem Eiropas Savienībā un Latvijā. Referentu uzstāšanās rosināja plašas diskusijas par atsevišķo konfesiju privileģēto stāvokli, par valsts un baznīcas attiecību vēsturisko attīstību, par baznīcas funkciju juridiskajiem aspektiem Latvijā un tās reģionos.
Rēzeknes Augstskolas Letonikas institūta vadītāja un konferences organizatore Olga Senkāne norāda, ka šāda veida konference tiek rīkota pirmo reizi un liecina par jauna institūta spēju piesaistīt starptautisku organizāciju līdzekļus pētniecībai. Konrāda Adenauera fonds 2009.gadā finansēs RALI zinātniskā periodiskā izdevuma “Via Latgalica” izdošanu, sadarbība ar šo fondu solās būt ilglaicīga un produktīva.

Lolita Kivleniece-Kuzņecova,
RA sabiedrisko attiecību speciāliste

Konference_2

Konference_1

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv