English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
24.04.2009
Daudzveidīga un produktīva sadarbība

Daudzveidīga un produktīva sadarbība
RA ciešākā sadarbība izvērtusies tieši ar Vilhemshāfenas augstskolu. Pateicoties Rēzeknes Augstskolas iedibinātajiem kontaktiem, sadarbības partneru loks Rēzeknes apkaimē krietni palielinājies. Šobrīd pārstāvji no Vācijas sadarbojas ne vien uz RA, bet arī ar Rēzeknes pilsētas domes, Viļānu pilsētas domes, Rēzeknes 1. vidusskolas, pirmsskolas izglītības iestādes „Rūķītis” Rēzeknē un pirmsskolas izglītības iestādes „Bitīte” Viļānos, dienas aprūpes centra „Īpašais bērns” un Rēzeknes logopēdiskās internātpamatskolas pārstāvjiem.
Martā Rēzeknē viesojās Vācijas augstskolas Ārējo sakaru vadītāja Andrea Menn un ārējo sakaru koordinatore Rita Forkela, lai turpinātu iepriekš aizsākto partnerību.
Apmeklējot Rēzeknes Augstskolu un tiekoties ar rektoru, profesoru dr.oec. Leonāru Svarinski tika atzinīgi novērtētas abu pušu aktivitātes, jo šo gadu laikā vairāk nekā 100 Rēzeknes Augstskolas studenti ir studējuši, piedalījušies vācu valodas kursos vai izgājuši praksi Vācijā. Arī mācībspēku un personāla vidū notikusi aktīva mobilitāte. Rēzeknes Augstskolā studējošajiem ir lieliska iespēja iziet praksi Vācijā, apmeklēt intensīvos vācu valodas kursus, kā arī studēt Oldenburgas/Austrumfrīzijas/Vilhelmshāfenas augstskolā. Jāpiebilst, ka Rēzeknes Augstskolas Inženieru fakultātes studenti jau vairākus gadus dodas uz Vāciju, lai piedalītos robotu konkursā un apliecinātu savas zināšanas mehatronikā.
Savukārt tiem, kuri izvēlas studēt RA Inženieru fakultātē studiju programmā „Elektroniskā komercija” vai „Inženieris programmētājs” ir iespēja vienā studiju periodā iegūt divus diplomus–gan RA, gan Oldenburgas/Austrumfrīzijas/Vilhelmshāfenas augstskolas diplomu. Iespējams, tuvākajā laikā Rēzeknes Augstskolai sadarbojoties ar Gētes institūtu, tiks panākta vienošanās par vācu valodas starptautiski atzīta eksāmena kārtošanas procesu Rēzeknē.
Tikšanās laikā Rēzeknes pilsētas domē, Andrea Menn norādīja, ka pirms trim gadiem iedibinātā stipendiju piešķiršana Rēzeknes jauniešiem tiks turpināta arī nākotnē. „2006. gadā Rēzeknes Valsts ģimnāzijas absolvents Jurģis Rubīns ieguva stipendiju visam studiju laikam Vācijā. Šogad viņš iegūs arhitekta diplomu. Tas ir tikai viens mūsu sadarbības piemērs. Nākotnē mēs esam ieinteresēti piešķirt vienu stipendiju trīsgadīgai studiju programmas apguvei Vācijā, kā arī atvēlēt projektu finanses vienai vai divām stipendijām, kuras būs uz vienu studiju gadu. Mēs esam priecīgi atbalstīt talantīgus jauniešus, kā arī popularizēt vācu valodu,” uzvēra A. Menn.
Rēzeknes 1. vidusskolā pārstāvji no Vācijas jauniešiem stāstīja par pieteikšanos stipendijai. Pretendentu pieteikumus, kuriem sekmju izrakstā visos priekšmetos ir pozitīvs vērtējums, nokārtots vācu valodas eksāmens, un kuru dzīves vieta ir deklarēta Rēzeknē pieņems līdz 15. maijam.
Zīmīgi, ka tieši Rēzeknes 1. vidusskola ir ieinteresējušies par Vācijas pārstāvju izteikto piedāvājumu - mācīt vācu valodu sākumskolā. Šobrīd tiek risinātas sarunas par to, ka no 2009. gada septembra Rēzeknes 1. vidusskolā varētu gadu strādāt praktikante no Dortmundes Univeristātes, kura mācītu bērniem vācu valodas prasmes un autentisku izrunu.
Nākotnē plānots veidot vēl ciešākus kontaktus ar pārstāvjiem no Vācijas. Jau šīs vasaras vidū Rēzeknē tiks organizētas futbola sacensības. Uz Rēzekni dosies 10 - 12 jaunieši, lai mērotos spēkiem un demonstrētu savas futbola prasmes. Turpretī nākamā gada aprīlī pilsētas mērogā tiks rīkota „Vācijas nedēļa”, kurā katrs varēs izbaudīt Vācijas kultūras īpatnības, dzirdēt un pielietot savas vācu valodas prasmes un iesaistīties dažādos pasākumos.RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv