English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
26.05.2009
Swedbank Lielā OPEN MIND stipendija arī RA studentēm

Swedbank Lielā OPEN MIND stipendija arī RA studentēm
Stipendiju konkurss OPEN MIND ir unikāls, jo tajā iesaistīts rekordliels Latvijas augstskolu skaits – 15 augstskolas. Viens no svarīgākajiem darbu vērtēšanas kritērijiem bija tieši to praktiskā dimensija. Konkursa darbus vērtēja Lielā ekspertu komisija, kurā darbojās visu konkursā iesaistīto augstskolu rektori, prorektori un dekāni, kā arī Latvijas Universitātes Fonda valdes priekšsēdētājs Ivars Lācis, vadības konsultante Ingrīda Blūma, Latvijas Basketbola savienības prezidents Ojārs Kehris, Rīgas Laiks redaktore un izdevniecības Liels un mazs galvenā redaktore Inese Zandere, kā arī Latvijas Dabas fonda pārstāve Ieva Rove. Kopējais konkursa balvu fonds bija 38 500 lati.
“Atbalsts izglītībai vienmēr bijusi viena no Swedbank prioritātēm. Tāpēc esam gandarīti, ka stipendiju konkursam OPEN MIND pieteicās tik daudz dalībnieki, kuri savos darbos piedāvāja jaunus un kvalitatīvus priekšlikumus visdažādāko jautājumu risināšanai. Domāju, ka ieguvēji ir visi, kuri piedalījās konkursā pārvarot lielākus un mazākus šķēršļus un gūstot sev tik nozīmīgo pārliecību par savām zināšanām,” saka Swedbank valdes loceklis Latvijā un Lielās ekspertu komisijas goda priekšsēdētājs Dainis Bērziņš.
Šogad visvairāk pētījumu izstrādāti par tādām tēmām kā “Pensiju sistēmas atšķirības vecajās un jaunajās Eiropas Savienības valstīs” un “Alternatīvās elektroenerģijas iespējas Latvijā”. Kopumā studentiem bija iespēja veikt pētnieciskos darbus par aptuveni 90 dažādām tēmām pieredzējušu un profesionālu konsultantu vadībā. Īpaši atzīmējams, ka konkursa darbus bija iespējams apvienot ar kursa vai bakalaura darba tēmām un izstrādi, un to rezultāti tiks izmantoti konkrētu uzņēmumu un organizāciju darbā, kas tēmas ierosināja.
Stipendiju konkursā OPEN MIND piedalījās bakalaura pilna laika klātienes studenti (individuāli vai grupā), kuri 2008./2009. akadēmiskā gada rudens semestrī uzsāka studijas 2. – 4. kursā kādā no 15 Latvijas augstskolām. Dalību konkursa otrajā kārtā turpināja studenti no četrpadsmit Latvijas augstskolām, un par laureātiem kļuva trīspadsmit konkursā pārstāvēto augstskolu studenti. Klātienē ar labākajiem atklājumiem, priekšlikumiem un risinājumiem, kas atrodami OPEN MIND pētnieciskajos darbos, varēs iepazīties pētījumu prezentācijās, kas notiks 5.jūnijā Vidzemes augstskolā.
Sagatavots pēc Swedbank sniegtās informācijas


>
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv