English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
20.04.2009
RA Latgales ilgtspējīgās attīstības pētnieciskā institūta vadošais pētnieks saņem National Energy Globe Award apbalvojumu

RA Latgales ilgtspējīgās attīstības pētnieciskā institūta vadošais pētnieks saņem National Energy Globe Award apbalvojumu
Pagājušajā gadā E.Visockis pabeidza LLU Tehniskās fakultātes Lauksaimniecības enerģētikas inststūta doktorantūru ar ESF atbalstu uzrakstot disertāciju „Grīdas apsilde ar dūmgāzēm“, un ieguva inženirzinātņu doktora grādu. Šā gada 13. aprīlī ar RA atbalstu E.Visockis apmeklēja Prāgu, kur piedalījās National Energy Globe Award noslēguma pasākumā un saņēma apbalvojumu par zinātniskajiem pētījumiem enerģētikas jomā.
E.Visockis ir vairāku patentu īpašnieks.Viņš atzīst, ka izmantojot dūmgāzu un kondensāta siltuma atgūšanas tehnoloģiju, iespējams būtiski samazināt siltuma izmaksas. „Šobrīd ir tā: jo mitrāks kurināmais, jo vairāk to vajag, lai saražotu attiecīgu daudzumu siltuma,“ norāda E.Visockis. Savu teikto viņš pamato ar piemēru, ka koksnes mitrums ir 40 — 60 %, lai iegūtu noteikto siltuma daudzumu ir jāpatērē par 1,5 – 2 reizēm kurināmā vairāk nekā, ja tā šis mitruma koeficients ir 5 — 10 %.
„Izmantojot manu tehnoloģiju, kur dūmgāzes tiek kondensētas un atdzesētas līdz kurtuvē iesūktā gaisa temperatūrai, tiek iegūts papildus siltums un vienlaikus var sadedzināt kurināmo ar paaugstinātu mitruma sastāvu, nepalielinot tā izmantojamo apjomu noteikta siltuma daudzuma saražošanai,“ skaidro E.Visockis. Inovatīvi, ievērojami efektīvāki siltumenerģijas risinājumi, izmantojot videi draudzīgus enerģijas ieguves avotus, veicinās energoneatkarību no fosilo kurināmo eksportētājvalstīm. Latvija pareizi un efektīvi izmantojot savus atjaunojamos energoresursus varēs pilnībā sevi nodrošināt ar „zaļi“ iegūto enerģiju.
Novēlēsim mūsu augstskolas jaunajam zinātniekam daudz radošu ideju un turpmākos panākumus pētnieciskajā laukā!

RA Inženieru fakultātes dekāne Ē.Teirumnieka


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv