English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
21.11.2009
Rēzeknes Augstskolā diskutē par sadarbības iespējām ar Francijas izglītības iestādēm

Rēzeknes Augstskolā diskutē par sadarbības iespējām ar Francijas izglītības iestādēm
3.novembrī Rēzeknes Augstskolā (RA) viesojās Francijas vēstniecības Latvijā atašejs franču valodas un izglītības jautājumos, Francijas Kultūras centra direktora vietniece Laurence Djevre un Francijas vēstniecības Latvijā asistente izglītības un sadarbības jautājumos Sandra Urtāne.
Viesi tikās ar RA rektora p.i. prof. Leonāru Svarinski, studiju prorektori asoc. prof. Angeliku Juško-Štekeli,zinātņu prorektoru asoc.prof. Edmundu Teirumnieku un RA Ārējo sakaru daļas vadītāju Helēnu Overinu.
Rēzeknes Augstskolas administrācija sniedza informāciju par pašreizējām sadarbības aktivitātēm, norādot, ka RA ir noslēgti sadarbības līgumi ar četrām augstākās izglītības iestādēm Francijā. RA Ārējo sakaru daļas vadītāja H.Overina norādīja, ka izmantojot ERASMUS apmaiņas studiju programmas iespējas, RA studenti ir atturīgi un neapsver iespēju doties studēt vai iziet praksi Francijā. „Tam ir divi iemesli – Francija ir samērā dārga valsts un ar stipendijas programmas piešķirto finansējumu students nevar justies droši, kā arī studentiem nav franču valodas zināšanu. Šobrīd RA netiek piedāvāts apgūt franču valodu, jo nav speciālista, kurš varētu uzņemties mācīt studentus,” atzina H.Overina.
RA Studiju prorektore A.Juško-Štekele uzsvēra, ka interese gan no studentu, gan mācībspēku vidus par franču valodas apguvi ir samērā augsta. Runājot par sadarbības iespējām Francijas vēstniecības Latvijā pārstāvji izteica cerību, ka 2010.gadā varētu sākt darboties tālmācības kursi, kuros izmantojot mūsdienu tehnoloģijas varētu organizēt videokonferences un apgūt franču valodu interneta vidē. Viesi norādīja, ka nākotnē Rēzeknes Augstskola varētu saņemt mācību materiālus, grāmatas un vārdnīcas, lai papildinātu bibliotēkas fondus. Šo literatūru interesenti varētu izmantot valodas pagūšanai pašmācības ceļā.
Līdz šim neviens Rēzeknes Augstskolas students nav devies apmaiņas programmā uz Franciju, bet no Francijas Sent Nazaras universitātes šobrīd Rēzeknes Augstskolā studē divi ERASMUS apmaiņu programmas studenti. Benuā Martins un Morgana Dau Mas Rēzeknes Augstskolā studē Ekonomikas fakultātē. Viņi ir pirmie studenti no Francijas Rēzeknē. Paralēli ekonomikas studiju kursu apguvei, jaunieši mācās arī latviešu valodu.
Viesi RA dāvināja grāmatas franču valodā un izteica gatavību sadarboties, lai sekmētu kontaktus starp Latviju un Franciju.

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv