English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
27.01.2010
Dizains kā tilts starp mākslu un...

Dizains kā tilts starp mākslu un...
Līdz 6.februārim Latgales Kultūrvēstures muzeja Izstāžu namā (Atbrīvošanas alejā 100a, Rēzeknē) skatāma Rēzeknes Augstskolas Dizaina un amatniecības katedras studentu darbu izstāde.

Mūsdienu cilvēka dzīve nav iedomājama bez estētiski un funkcionāli noformētas vides. Patīkami iekārtota vide uzlabo gan noskaņojumu, gan darba spējas. Veiksmīga gaismas, krāsas un formu saspēle telpu pārvērš mākslas darbā. Kā atzīst Rēzeknes Augstskolas lektore, izstādes kuratore Diāna Apele, dizains ir kā tilts starp mākslu un tehnoloģiju, kultūru un komerciju, ideju un tās realizāciju.

Rēzeknes Augstskolas Dizaina un amatniecības katedra realizē divas dizaina programmas – 1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu “Vides dizains” un 2.līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmu “Interjera dizains”.

Izstādē skatāmi abu programmu studentu darbi, kas atklāj studentu teorētiskās un praktiskās zināšanas vides un interjera dizaina jomā. Klasiski sakārtota vai mākslinieciski koša un pārsteidzoša vide - tā ir katra personīgā izvēle. Cik dažādas ir cilvēku vēlmes, tikpat dažādas ir studentu piedāvātās idejas un to telpiskie risinājumi.

1.līmeņa augstākās profesionālās izglītības studiju programma „Vides dizains”, kas piedāvā specializāciju interjera un dārza dizainā, akreditēta jau 2007.gadā un šajā laikā programmu absolvējušie studenti spējuši pierādīt savu ieinteresētību un profesionalitāti. To apliecina 2.kursa studentu piedalīšanās 2.Rīgas starptautiskajā jauno dizaineru biennālē, iepazīstot ne vien šī brīža aktuālās interjera tendences, bet arī piedāvājot savu radīto dizainu telpā un laikā.

2.līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programma „Interjera dizains” akreditēta pavisam nesen – 2009.gada oktobrī, kad ekspertu komisija pozitīvi novērtēja gan programmas saturu, gan studentu, docētāju un darba devēju sadarbību, realizējot praktiskās priekšmetu darbnīcas. Programmā jau šobrīd studē 30 studenti un iepriecinoša ziņa saņemta arī no LR Izglītības Ministrijas, kas piešķīruši šai programmai 15 budžeta vietas nākošajam studiju gadam. Tas noteikti ir apliecinājums tam, ka programmā tiks sagatavoti kompetenti jaunie dizaineri funkcionālas un estētiskas telpiskās vides izveidē un interjera iekārtošanā.

Topošajiem studentiem, kurus interesē dizaina māksla, izstāde būs kā iedvesmas avots savu sapņu piepildīšanai.RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv