English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
03.03.2010
Rēzeknes Augstskolā tiekas pedagoģijas virziena pētnieki

Rēzeknes Augstskolā tiekas pedagoģijas  virziena pētnieki
No 19. līdz 20. februārim Rēzeknes Augstskolas Pedagoģijas fakultātes Personības socializācijas pētījumu institūts organizēja starptautisko zinātnisko konferenci „Sabiedrība, integrācija, izglītība”.
Konferencē piedalījās pārstāvji no dažādām Latvijas augstākās izglītības iestādēm: Latvijas Universitātes, Liepājas Universitātes, Daugavpils Universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Rīgas Stradiņa Universitātes, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas, J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Kultūras akadēmijas, Biznesa Augstskolas „Turība”, dažādām Latvijas koledžām, kā arī viesi no ārzemēm: prof. Bernd Hill (Minsteres Universitāte, Vācija), prof. Horst Biermann (Dortmundes Universitāte, Vācija), prof. Walid El-Ansari (Gločesteras Universitāte, Lielbritānija), prof. Rainer Buhtz (Gētes Institūts, Latvija).
Šogad konference norisinājās jau 12.reizi. Tās atklāšanā RA Zinātņu prorektors Edmunds Teirumnieks norādīja, ka šobrīd ir aktuāli diskutēt par jautājumiem, kuri saistīti ar pedagoģijas, mūžizglītības un audzināšanas aspektiem.
Konferencē darbojās vairākas sekcijas: Mūžizglītības un nozaru pedagoģijas sekcija, Skolas pedagoģijas sekcija un Augstskolas pedagoģijas sekcija.
Tā kā konference notiek vairākus gadus, izveidojies patstāvīgs zinātnieku loks, kuri dodas uz Rēzekni, lai dalītos ar atziņām un veiktajiem pētījumiem.
Jāteic, ka ikviens konferences dalībnieks guva vērtīgas atziņas un jaunus kontaktus. Zinātniskie darbi arī tika publicēti zinātnisko rakstu krājumā „Sabiedrība. Integrācija. Izglītība”, kuram aizvadītajā gadā piešķirts periodiska izdevuma ISSN numurs 1691-5887.
Konferences organizatori norāda, ka nozīmīga vieta pētījumos un diskusijās konferences gaitā tika atvēlēta jautājumam par personības socializācijas un resocializācijas problēmu risināšanu pedagoģijas, psiholoģijas, mācību metodiku, personības sociālās integrēšanās un pilsoniskas sabiedrības attīstības jomās. Aktīvas diskusijas izvērtās analizējot tēmas par skolēnu un studentu patstāvīgā darba prasmju attīstības veicināšanu, viņu mācīšanās prasmju un pētnieciskā darba prasmju pilnveidošanu.
RA Sabiedrisko attiecību nodaļa
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv