English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
04.03.2010
Rēzeknes Augstskolā notiks Informātikas olimpiāde vidusskolēniem

Rēzeknes Augstskolā notiks Informātikas olimpiāde vidusskolēniem
Rēzeknes Augstskolas (RA) Inženieru fakultāte sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, LU Matemātikas un informātikas institūtu (MII) un SIA „Progmeistars” organizē Latvijas 23.informātikas olimpiādes fināla (Valsts posma) sacensības. Informātikas olimpiāde ir vienīgā mācību priekšmetu olimpiāde, kura jau otro gadu notiek ārpus Rīgas (2009.gadā tā notika Ventspils augstskolā).
10. martā plkst. 10.00 RA Informāciju tehnoloģiju centrā (Atbrīvošanas alejā 115) notiks olimpiādes atklāšana. Olimpiādē divās vecuma grupās (8.-10. un 11.-12.klašu) sacentīsies 80 skolēni. Šogad vislabākos rezultātus II posma tiešsaistes sacensībās uzrādīja, un tāpēc, Rēzeknē viskuplāk būs pārstāvēta Rīga, Daugavpils un Saldus. Olimpiādē skolēni demonstrēs savas prasmes programmēšanā, risinot algoritmiskas ievirzes uzdevumus.
Sacensības ilgs divas dienas, kur katru dienu piecu stundu laikā dalībniekiem būs jāuzraksta trīs uzdevumu risinājumi – datorprogrammas kādā no valodām Pascal, C vai C++. Skolēnu darbi tiks vērtēti izmantojot žūrijas izstrādātus testu komplektus. Žūrijā LU MII pētnieka Mārtiņa Opmaņa vadībā darbosies LU Datorikas fakultātes doktora, maģistra un bakalaura studiju programmu studenti, kā arī SIA „Progmeistars” vadošais pasniedzējs Sergejs Meļņiks. Sacensībās tiešā veidā tiks izmantotas modernās tehnoloģijas – uzdevumu risinājumi tiešsaistes režīmā tiks iesūtīti LU MII serverī, kas fiziski atrodas Rīgā, un tur pārbaudīti.
Mācību priekšmetu olimpiāde RA notiek pirmo reizi. Rēzeknes Augstskolas Inženieru fakultātes dekāne Ērika Teirumnieka norāda, ka informācijas tehnoloģijas ir viena no visdinamiskākajām nozarēm, kas piesaista jauniešu prātus. Jāatzīmē, ka interesenti nesaskata šīs jomas „zemūdens akmeņus”, jo ir jāpārzina ļoti daudzas eksakto zinātņu sfēras. „Man patiess prieks, ka RA ir radusies iespēja pulcināt spējīgākos Latvijas skolu jauniešus, kas rādīs savas zināšanas informātikas jomā. Ļoti ceru, ka daudzi no viņiem kļūs arī par profesionāļiem šajā jomā,” piebilst E.Teirumnieka. Pēc M.Opmaņa domām, modernais RA Informāciju tehnoloģiju centrs ir ideāla sacensību norises vieta un ir veikti visi sagatavošanas darbi, lai olimpiāde noritētu veiksmīgi.
Olimpiādes rīkošanā iesaistīti RA mācībspēki un studenti. Tās norises laikā plānotas arī dažādas ārpussacensību aktivitātes: RA studentu pieredzes demonstrējumi robotu konstruēšanā, Latgales aparātbūves tehnoloģiskā centra apmeklējums, iepazīšanās ar Rēzeknes Augstskolu, sporta aktivitātes.
Sacensību noslēgums un apbalvošana plānota 11.martā plkst. 16.00 RA Atbrīvošanas alejā 115, Informāciju tehnoloģiju centrā. Sacensību uzvarētāji saņems žūrijas sarūpētās medaļas. Gan sacensību dalībnieki, gan organizatori saņems Izglītības un zinātnes ministrijas diplomus un atzinības rakstus.
Šobrīd Rēzeknes Augstskola īsteno gan profesionālo bakalaura studiju programmu „Programmēšanas inženieris”, kurā reflektanti var iestāties pēc vidusskolas, gan arī profesionālo maģistra studiju programmu „Datorsistēmas”.

Uz Informātikas olimpiādes norisi laipni aicināti masu mediju pārstāvji!
Plašāka informācija pa tālr. 6 4625167 (Inženieru fakultātes dekāne Ērika Teirumnieka).

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv