English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
15.03.2010
Rēzeknes Augstskolā noslēgusies Latvijas 23. Informātikas olimpiāde vidusskolēniem

Rēzeknes Augstskolā noslēgusies Latvijas 23. Informātikas olimpiāde vidusskolēniem

Rēzeknes Augstskolas (RA) Inženieru fakultātē 10. un 11.martā risinājās Latvijas 23.informātikas (programmēšanas) olimpiādes finālsacensības. Olimpiādi Rēzeknes Augstskola organizēja sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC), Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūtu un SIA „Progmeistars”. Informātikas olimpiāde ir vienīgā mācību priekšmetu olimpiāde, kuru finālsacensības jau otro gadu notika ārpus Rīgas (2009.gadā - Ventspils augstskolā).

Pasākuma atklāšanā Rēzeknes Augstskolas rektora p.i. Leonārs Svarinskis norādīja, ka RA ir gandarīta, ka olimpiāde notiek tieši Rēzeknē, kā arī vēlēja sacensību dalībniekiem veiksmi un izdošanos.

Olimpiādē divās vecuma grupās (8.-10. un 11.-12.klašu) sacentās 80 skolēni, kuriem katru dienu piecu stundu laikā bija jāuzraksta trīs uzdevumu risinājumi – datorprogrammas kādā no valodām Pascal, C vai C++. Skolēnu darbi tika vērtēti, izmantojot žūrijas izstrādātus testu komplektus.

Vecākajā grupā vislabākos panākumus sasniedza un zelta medaļas saņēma divi Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolnieki – Oļegs Ošmjans un Normunds Vilciņš, bet jaunākajā grupā – Preiļu Valsts ģimnāzijas 10.klases skolnieks Kristaps Znotiņš. Pilnie olimpiādes rezultāti ir atrodami olimpiādes vietnē http://www.lio.lv.

Labākos jaunos programmētājus gaida starti aprīlī Baltijas olimpiādē Tartu un augustā Vispasaules olimpiādē Kanādā. Diemžēl dramatiski samazinātā VISC finansējuma dēļ informātikai starptautiskie starti ir nopietni apdraudēti.

Jāpiebilst, ka olimpiāde izvērtās par pasākumu, kurā ārpus uzdevumu risināšanas, skolēni varēja iepazīt Rēzekni, sportot un sacensties dažādās sportiskās disciplīnās.


RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv