English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
31.03.2010
Aizvadītas „Juristu dienas 2010” Rēzeknes Augstskolā

Aizvadītas „Juristu dienas 2010” Rēzeknes Augstskolā

         Rēzeknes Augstskolā no 22. – 25. martam notika ,,Juristu dienas 2010”.

         Kā ierasts, Tiesību zinātņu katedrai sadarbojoties ar Rēzeknes tiesību aizsardzības iestādēm, tika rīkotas Atvērto durvju dienas Rēzeknes pilsētas un rajona policijas pārvaldē, Rēzeknes pilsētas prokuratūrā, Rēzeknes tiesā un Latgales apgabaltiesā. RA Humanitāro un juridisko zinātņu fakultātes 1. kursa studiju programmas ,,Tiesību zinātne” studenti apmeklēja šīs iestādes. Interesenti iepazīstinās ar organizāciju darba specifiku un kompetenci. Bija arī iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus, uz kuriem atbildes sniedza pieredzējuši speciālisti.

          „Juristu dienu” ietvaros noritēja zinātniski praktiskā konference, kuru atklāja RA Zinātņu prorektors dr.sc.ing. Edmunds Teirumnieks. Konferences tēma bija ,,Bērnu tiesību nodrošināšanas problēma”. Konferencē uzstājās pārstāvji gan no tiesas, gan policijas, gan Valsts Robežsardzes koledžas, kā arī no Rēzeknes Augstskolas. Ikviens varēja iesaistīties diskusijās paraktuālajiem bērnu tiesību jautājumiem.

          ,,Juristu dienu” nedēļas izskaņā 25. martā RA Sporta namā noritēja noslēguma pasākums. Vakaru atklāja docents Modris Marcinkēvičs, kurš šogad tika apbalvots arī kā Gada labākais pasniedzējs - jurists. Protams, tika sumināti arī labākie studenti – juristi katrā kursā: 1. kursā Olga Sparāne un Ivars Livdāns, 2. kursā Lelde Langovska un Raivis Rumaks, 3. kursā Arnis Verjovkins un Ieva Gaidule, bet 4. kursā Ilze Kaļva.

          Vakara jautro garastāvokli uzturēja dažādas aktivitātes. Juristi stāstīja ne vien anekdotes, bet arī iejutās mākslinieku ,,ādā”, zīmējot Sengrieķu dievieti Temīdu. Katrs savu uzzīmēto komentēja dažādi, par iedvesmas avotu pieminot pat hokeju. Juristi izbaudīja arī Latvijā labi pazīstamā šova ,,Dejo ar zvaigzni” dalībnieku lomas un sekmīgi startēja šovā ,,Dejo ar juristu”.

          RA docents Modris Marcinkēvičs atzīst, ka Juristu dienas ir iespēja sanākt kopā studentiem un pasniedzējiem, lai labi pavadītu laiku. Cerams, nākamgad dalībnieku skaits pieaugs un nezudīs šo svētku gars. Pateicamies visiem, kuri palīdzēja organizēt šogad Juristu dienas. Novēlot šo tradīciju nepazaudēt un turpināt tikpat ciešu RA studentu un administrācijas sadarbību, gaidīsim arī nākošās „Juristu dienas” kopā!

 

Lelde Langovska,

RA studiju programmas

 „Tiesību zinātne” 2.kursa studente

 

 

 


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv