English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
20.04.2010
Konferencē skata tautsaimniecības attīstības problēmas un piedāvā iespējamos risinājumus

Konferencē skata tautsaimniecības attīstības problēmas un piedāvā iespējamos risinājumus

15. aprīlī Rēzeknes Augstskolas Ekonomikas fakultāte organizēja starptautisko zinātnisko konferenci „Tautsaimniecības attīstības problēmas un risinājumi”.


Konferencē piedalījās zinātnieki no Latvijas augstākās izglītības iestādēm: Rēzeknes Augstskolas, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Liepājas Universitātes un Daugavpils Universitātes, kā arī pētnieki no ārvalstīm. Šogad RA Ekonomikas fakultātes konferencē varēja dzirdēt referātus, kurus lasīja zinātnieki no Lietuvas, Azerbaidžānas, Gruzijas, Armēnijas un Slovākijas.


Konferenci atklāja Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs. Pilsētas mērs norādīja, ka Rēzeknes Augstskolas darbība vērtējama pozitīvi. „RA pievērš pastiprinātu uzmanību izglītības jautājumiem, aktualizē pētījumus Latgales reģionā sasāpējušos jautājumos. Gribu novēlēt visiem zinātniekiem ne tikai konstatēt problēmas, bet arī piedāvāt praktiskus risinājumus, aicināja A. Bartaševičs.


Konferencē tika plaši pārstāvēti divi virzieni - Ekonomikas un vadības, kā arī Finanšu un grāmatvedības. Konferences dalībnieki demonstrēja savu pētījumu rezultātus par Latgales reģiona komercdarbības kapitāla un tā atdeves analīzi, par Latvijas sociālās sistēmas finanšu attīstības iespējām krīzes apstākļos, par lauku saimniecību saņemto atbalsta maksājumu analīzi mikroekonomiskā griezumā, par makroekonomisko prognožu lomu valsts budžeta plānošanā, par stratēģiskās vadības pielietošanu pašvaldību darbā, par telpiskās plānošanas lomu konkurētspējas priekšrocību identificēšanā un izmantošanā, par uzņēmējdarbības attīstības iespējām ekonomiskās recesijas apstākļos, par netradicionālo kurināmā resursu izmantošanas iespējām u.c. Pētnieki piedāvāja reālus tautsaimniecības problēmu risinājumus un izteica daudzus priekšlikumus.


Nolasītie referāti tiks publicēti fakultātes izdotā sociālo zinātņu žurnāla „Latgales Tautsaimniecības pētījumi” otrajā numurā, kurš iznāks 2010. gada maija sākumā, un tiks veltīts konferencei. Līdz ar to ar pētījumiem būs iespēja iepazīties plašākam interesentu lokam.

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv