English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
18.05.2010
Starptautiskais seminārs „Bioenerģija” Rēzeknes Augstskolā

Starptautiskais seminārs „Bioenerģija” Rēzeknes Augstskolā

           

2010.gada 6.maijā Rēzeknē projekta Joint European-Latin American Universities Renewable Energy (JELARE) līguma Nr. DCI-ALA/19.09.01/08/19189/160-938/ALFA III-17 ietvaros notika starptautiskas seminārs „Bioenerģija”.

Seminārā piedalījās viesi no Vācijas, Bolīvijas, Gvatemalas, Čīles un Brazīlijas. Semināru vadīja projekta koordinators profesors  Gotfrīds Noviks, kurš uzrunāja viesus semināra sākumā.

Seminārā ar ziņojumiem piedalījās Rīgas Tehniskās universitātes profesore Dagnija Blumberga, Čīles universitātes profesors Luis Vargas, Hamburga Tehniskās Universitātes profesore Kerstin Kuchta, Latvijas Lauksaimniecības Universitātes profesors Aleksandrs Adamovičs, SIA „Viessmann” pārstāvis Latvijā Sandis Gedrovics, SIA „Smart Energy” pārstāvis Dr.sc.ing. Edmunds Visockis, Rēzeknes Augstskolas asociētais profesors Artis Teilāns un citi. Diskusijās piedalījās arī Rēzeknes Augstskolas Inženieru fakultātes studenti un Vides tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta un Latgales ilgtspējīgās attīstības pētnieciskā institūta darbinieki, kā arī vairāki interesenti no uzņēmēju, privātpersonu un pašvaldību puses.

Pirmā ar ziņojumu uzstājās Rīgas Tehniskās universitātes profesore Dagnija Blumberga, kura analizēja biomasas izmantošanas iespējas un perspektīvas Latvijā, kā arī iepazīstināja klausītājus ar esošo stāvokli valstī šajā kontekstā.

Tieši atjaunojamās enerģijas tematikai savā ziņojumā pieskārās mūsu viesis no Čīles profesors Luis Vargas. Čīles universitāte ir ļoti plaši attīstītas atjaunojamo enerģiju pētīšanas un apmācības programmas. Savā prezentācijā Luis Vargas parādīja Čīles, Brazīlijas, Paragvaja un Kolumbijas pieredzi biodegvielas pielietojuma jomā.

Hamburga Tehniskās universitātes profesore Kerstin Kuchta sniedza interesantu informāciju par atkritumu izmantošanu enerģijas iegūšanai. Viņa iepazīstināja semināra dalībniekus ar Eiropas pieredzi šajā jomā, kā arī norādīja uz svarīgākām problēmām un attīstības tendencēm atkritumu pārstrādes rūpniecībā.

Seminārā tika prezentēti arī citi interesanti referāti atjaunojamās enerģijas jomā, tādi kā Latvijas Lauksaimniecības universitātes pētījumi agro biotehnoloģijas un biomasas izmantošana enerģijas iegūšanai, biodegvielas un saules kolektoru izmantošanas perspektīvas Latvijā.

Kopumā seminārs vērtējams ļoti pozitīvi, jo izvēlētā tēma ir ne tikai aktuāla, bet arī interesanti pasniegta, tādējādi veicinot dalībnieku aktivitāti un starptautisku sadarbību atjaunojamo energoresursu jomā.

RA lektors Aleksejs Zorins, autora foto

 


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv