English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
20.05.2010
Rēzeknes Augstskola paraksta vienošanos par jaunas Inženieru fakultātes būvniecību

Rēzeknes Augstskola paraksta vienošanos par jaunas  Inženieru fakultātes būvniecību

14. maijā Rēzeknes Augstskolas (RA) rektora p.i. prof. Leonārs Svarinskis parakstīja vienošanos ar Valsts izglītības attīstības aģentūru par Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) pirmās aktivitātes „Augstākās izglītības iestāžu telpu un iekārtu modernizēšana studiju programmu kvalitātes uzlabošanai, tajā skaitā, nodrošinot izglītības programmu apgūšanas iespējas arī personām ar funkcionāliem traucējumiem” īstenošanu, kura paredz projekta „Rēzeknes Augstskolas jaunas Inženieru fakultātes, laboratoriju būvniecību un iekārtu iegādi” īstenošanu.

Kopējais projekta finansējums ir 6 789 521 latu, no kuriem 85% ir ERAF finansējums, 7,17% valsts finansējums, savukārt 7,83% RA finansējums. Rēzeknes Augstskola kā galveno mērķi ir izvirzījusi studentu pilsētiņas celtniecību Atbrīvošanas alejā 115, lai efektīvi izmantotu resursus, samazinātu telpu uzturēšanas izdevumus, nodrošinātu kvalitatīvu studiju un pētniecības vidi. Jaunās Inženieru fakultātes kopējā platība plānota 4000 m2, savukārt laboratorijas – 1190 m2.

Paredzēts, ka telpās būs individuāls interjers, kvalitatīvs un mūsdienīgs aprīkojums, kas savukārt sekmēs prioritārā virziena studiju procesu. Kā arī veicinās inženiertehnoloģisko uzņēmumu konkurētspēju, inženierzinātņu popularitāti, nodrošinās darba tirgum pieprasītus augsti kvalificētus speciālistus.

Projektā paredzēts iegādāties iekārtas, aprīkojumu un tehnoloģijas, lai modernizētu Rēzeknes Augstskolā īstenoto studiju programmu procesu. Plānots iekārtot mehatronikas apmācību klasi, elektrotehnikas, materiālmehānikas pētījumu, ķīmisko procesu, mikrobioloģijas u.c.laboratorijas.

Jau 2008. gadā RA izsludināja metu konkursu, kurā tiesības celt jauno studiju korpusu ieguva SIA „AB3D” (arhitekts Juris Mitenbergs). Ēku būvniecība plānota līdz 2012.gada 31.decembrim, savukārt aprīkojuma iegāde – visu 2013.gadu.

Šobrīd RA Inženieru fakultāte īsteno studiju programmas „Vides inženieris”, „Programmēšanas inženieris”, „Mehatronika”, „Elektroniskā komercija”, „Būvniecība”. Jāpiebilst, ka RA piedāvā arī maģistra un doktora līmeņa studiju programmas inženierzinātnēs.

 RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv