English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
08.06.2010
Miris Rēzeknes Augstskolas profesors Jāzeps Šķesters

Miris Rēzeknes Augstskolas profesors Jāzeps Šķesters

Miris Rēzeknes Augstskolas profesors Jāzeps Šķesters

(04.07. 1939. – 07.06. 2010.)

Tavs mūžs kā ābeļu dārzs

Paliek tiem, kas tālāk iet.

(J. Rūsiņš.)

Cilvēks aiziet tad, kad ir izpildījis Dieva doto uzdevumu. Rēzeknes Augstskolas mācībspēki, darbinieki un studenti sēro par profesora, labestīga un atsaucīga kolēģa profesora Jāzepa Šķestera nāvi. 2010. gada 7. jūnijā pārstāja pukstēt viņa darbīgā sirds.

Profesora dzimšanas vieta bijusi Rēzekne, arī savu darba mūžu viņš pavadījis strādājot Latgalē. Studējis Daugavpils Pedagoģiskajā institūtā un Latvijas Universitātē ieguvis pedagoģijas zinātņu doktora grādu.

Vairāk kā 15 gadus bijis Rēzeknes Augstskolas Pedagoģijas fakultātes Svešvalodu katedras docētājs, strādājis arī Daugavpils Universitātē. Ar profesionālu pieeju mācījis studentiem vācu valodu.

Profesors savas dzīves laikā nepārtraukti veicis pētniecisko un metodisko darbu – sagatavojis un lasījis daudzus studiju kursus svešvalodu apguvei, kā arī papildinājis savu zināšanu krājumu izglītojoties semināros Latvijā un ārzemēs, piedalījies sabiedriskajās aktivitātēs. Profesors Jāzeps Šķesters atstājis daudzas nozīmīgas zinātniskās publikācijas par radošuma pieeju valodu apguvē.

Savas dzīves laikā profesors sniedzis būtisku ieguldījumu Rēzeknes Augstskolas studiju procesa nodrošināšanā: vadījis studentu diplomdarbus, maģistra darbus pedagoģijā, vācu valodas filoloģijā, kā arī konsultējis doktorantus. Bijis vadošais pētnieks Pedagoģijas fakultātes Personības socializācijas pētījumu institūtā.

Līdz pēdējai sava mūža dienai Jāzeps plānojis nākotni, lolojis zinātnisko darbu ieceres, dalījies ar kolēģiem ar jaunām idejām, interesējies par viņu problēmām, uztraucies par saviem tuviniekiem un bišu saimēm, kuras tagad palikušas bez sava dravnieka gādīgajām rokām.

Profesors Jāzeps Šķesters paliks Rēzeknes Augstskolas mācībspēku, darbinieku un studentu atmiņā kā aktīvs, labestīgs, profesionāls, iniciatīvām bagāts, sabiedrisks un atvērts cilvēks.

 

Rēzeknes Augstskolas kolektīvs

 


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv