English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Izglītības un dizaina fakultāte
14.11.2007
Jaunā maģistra studiju programma paredz iespēju studēt 3 Eiropas augstskolās

Jaunā maģistra studiju programma paredz iespēju studēt 3 Eiropas augstskolās

Projekta ietvaros tika izveidota darba grupa no 9 Eiropas valstīm, tai skaitā Latvija – Rēzeknes Augstskola, lai izstrādātu Eiropas maģistra studiju programmu „Eiropas maģistrs integrētajā patērētājzinātnē”. Darba grupā ietilpst pārstāvji no Varnas Ekonomikas universitātes (Bulgārija), Hammaras Skolotāju institūta (Norvēģija), Londonas Metropolitēna Universitāte (Lielbritānija), Bratislavas Ekonomikas Universitāte (Slovākija), Setubalas Izglītības augstskola (Portugāle), Ržešovas Universitāte (Polija), Sūrs Skolotāju sagatavošanas koledža (Dānija), Helsinku Universitāte (Somija) un Rēzeknes Augstskola (Latvija). Kā eksperti maģistra studiju programmas izveidē piedalās nevalstisko organizāciju pārstāvji un speciālisti no Spānijas, Nīderlandes un Slovākijas.

Darba grupas seminārs notika Briselē, Eiropas Parlamentā Somijas vēstniecībā un Rēzeknes Augstskolu tajā pārstāvēja Personības Socializācijas Pētījumu institūta direktore, profesore Velta Ļubkina. Tikšanās laikā ar citiem projekta dalībniekiem tika izstrādāts projekta pieteikums, izveidots maģistra studiju programmas plāns, kas tiks iesniegts izskatīšanai un apstiprināšanai Eiropas Komisijā.

Paredzams, ka Rēzeknes Augstskola kā partnerorganizācija sniegs savu artavu piedāvājot sadarbību mācībspēku jomā, proti, vairāki RA pasniedzēji lasīs lekcijas citās Eiropas universitātēs.

Ja programma tiks apstiprināta, tā uzsāks savu darbību 2008.gada 1.septembrī. Gada laikā tiks izstrādāti atsevišķi Eiropas līmeņa studiju kursi, lai studentu uzņemšana varētu notikt 2009.gada vasarā.

Programmas ietvaros paredzēts, ka students varēs studēt trīs Eiropas augstākās izglītības mācību iestādēs (pa 1 semestrim katrā), saņemt stipendiju studijām un studiju beigās saņemt dubulto diplomu no divām Eiropas universitātēm.

Jāpiebilst, ka paredzamais maksimālais studentu skaits no Latvijas būs 20, kurus varēs uzņemt šinī maģistra studiju programmā.

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv