English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Izglītības un dizaina fakultāte
26.09.2008
Seminārs „Mentoring Teacher Students’ School Practice”

Seminārs „Mentoring Teacher Students’ School Practice”

Somu kolēģi ir ikgadēji viesi Rēzeknes Augstskolas Pedagoģijas fakultātes starptautiskajās konferencēs, arī ERASMUS programmas ietvaros gan fakultātes mācībspēki katru gadu dodas uz Turku universitāti, gan mūsu studentiem ir iespēja izzināt pedagoģijas aktualitātes Somijā, klātienē klausoties somu lektoru stāstījumu.

2008.gada 11.septembrī Rīgā seminārā „Mentoring Teacher Students’ School Practice” atkal bija iespēja tikties ar profesori Aili Helenius un lektori Riittu Korhonenu, kā arī iegūt jaunus paziņas, kas pārstāv Somijas akadēmisko vidi. Tikšanās iniciatori šoreiz bija somu kolēģi – Comenius programmas ietvaros Turku universitātes mācībspēku delegācija ieradās Latvijā ar mērķi iepazīties ar mentoringa attīstību Latvijas augstākās izglītības sistēmā.

Mentorings savā vispārējā definīcijā tiek uzskatīts par sistemātiski veidotām attiecībām, kas balstītas uz ilglaicīgu atbalstu starp pieredzes devēju jeb mentoru, kurš dalās savās zināšanās un uzskatos, un šīs pieredzes saņēmēju, kurš ir gatavs un vēlas gūt pieredzi no tādas domu apmaiņas un bagātināt savu kompetenci.

Somu kolēģus interesēja mentoringa attīstība Latvijā, tādēļ seminārā tika aktualizēti ne tikai šīs jomas teorētiskie aspekti („Mentor Education in Latvia”), par ko runāja Latvijas Universitātes docente Dr.paed. Indra Odiņa, bet arī prezentēta Rēzeknes Augstskolā uzkrātā metodiskā bāze un atziņas šajā jautājumā. Par Rēzeknes Augstskolas pieredzi darbā ar studentiem seminārā stāstīja Pedagoģijas fakultātes Sākumskolas metodiku katedras vadītāja Rita Burceva („Mentoring Experience RA students’ School Practice”), bet par sadzīves jautājumiem un kultūras programmu rūpējās lektors Jānis Mežinskis. Dienas otrajā pusē raisījās diskusijas par mentoringa kā sistēmas stiprajām pusēm un arī problēmām – laika un citu resursu efektīvu izlietojumu, iesaistīto pušu attieksmi u.c.

Somijas kolēģu vizītes laikā radās idejas jaunu sadarbības projektu īstenošanai, jo mums visiem ir vēl daudz iespēju mācīties vienam no otra.

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv