English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Humanitāro un juridisko zinātņu fakultāte
02.02.2004
Izstādes RA BFPC

Izstādes RA BFPC
Lauri Asanti un Kristofers Abergs (Somija)
RAKENNETTUJA. HETKIÄ”
(“Tapšana. Mirkļi.”)
(03.02.-15.02)

Nekas nav tik relatīvs, kā telpa un laiks, distance un attieksme. Jebkurš radošs process

un notikšana gandrīz neatgriezeniski maina arī priekšstatus par pasauli kopumā. Ģeogrāfisko un emocionālo distanci nenoliedzami samazina RA Baltu filoloģijas pētniecības centrā 3.februārī atklātā Lahti politehniskā institūta (Somija) Foto nodaļas studentu Lauri Asanti un Kristofera Aberga fotogrāfiju izstāde “Rakennettuja. Hetkiä” (Tapšana. Mirkļi), kas ir apskatāma BFPC (Atbrīvošanas alejā 115) līdz 15.februārim.

Dokumentālās fotogrāfijas, kurās ir atspoguļota Somijā visai plaši pazīstamās koka buru jahtas “Aleksandra” atkārtota tapšana (19.gs. celtā laiva 20.gs.60.gados ir gājusi bojā) nelielā kuģu būvētavā Somijā, piesaista ne vien ar romantiskā pasaules redzējuma un tieša, reālistiska faktūras, formas un detaļas akcentējuma visai izsmalcinātu savīšanos K.Aberga melnbaltajās fotogrāfijās, bet arī dziļi izjustu laikmeta tēlojumu, kurā dominē optimistiski sapņains redzējums, Nenoliedzami, buru jahta ir aizgājušā laikmeta un reizē cerības un tradīciju pārmantojamības simbols, un arī patiess un rūpīgs ikdienišķā tvērums, detaļas niansētais dziļums.

L.Asanti savdabīgi turpina ceļojuma un mirkļa tveršanas, fiksēšanas, pagarināšanas ideju, piedāvājot plašu Rietumeiropas pilsētu, galvenokārt Parīzes tēlojumu, kurā nav nekā no skatu kartīšu komercializētās atpazīstamības. Kolorītie personāži, šķietami nejaušās ainas rada vitālu, niansētu mirkļa neatkārtojamības un reizē atpazīstamības izjūtu.

Izstāde ir daļa no abu jauno fotomākslinieku ceļojuma pa Latviju, kurā ir iecerēts veidot plašu fotogrāfiju sēriju, atsakoties no jebkādu klišeju, atpazīstamu elementu atspoguļošanas, fiksējot vien savas izjūtas, redzējumu par vietu, kuru pastāvēšana eiropietim līdz tam nebija pat apjausta. Radošā ceļojuma laikā tapušās fotogrāfijas ir iecerēts prezentēt arī RA nākamruden.

I.Ratinīka, BFPC vadītāja

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv