English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Humanitāro un juridisko zinātņu fakultāte
17.02.2004
Rolands Krutovs. (Ne)mīlestības anatomija: teksts un tekstils.

Rolands Krutovs. (Ne)mīlestības anatomija: teksts un tekstils.

"(..)Ar savu mīlestību ir jāprot sadzīvot. Tāpat kā ar tās nespēku. Varbūt es apzināti izvēlos tieši tik lielu jūtu pārpalikumu, lai beigu beigās nespētu to panest. Lai galu galā tā kļūtu mans krusts – tik simbolisks kā uzšņāpta sirds uz pažobeles, kas tomēr ir pietiekami skaidrojoša kā vārdnīca, un lieki piebilst skaidrojošo tekstu. Visa pasaule jūt. Tas viss aiz tā, ka mēs nesastāvam no krāsām, no šūnām, kilogramiem. Varbūt mūsos ir kas vairāk? Mūzika sirds kambaros, vārdu tulkojums sajūtās, zvaigžņota kosmosa sajūta pakauša zonā, labestība, kas iznirst kā viļņi sāļumā?" (R. Krutovs.)

Ir teksti, kas ir jālasa “ar pakrūts” sajūtu. Ar nedefinējamu, caur sevi izdzīvotu pieredzi. Zināmā mērā par šādiem tekstiem var uzskatīt LMA maģistranta tekstilmākslinieka R.Krutova plašāko personālizstādi (ne)mīlestības anatomija: teksts un tekstils , kas no 16. februāra līdz 15. martam ir apskatāma RA BFPC. Tajā ir vērojams spilgts mūsdienu mākslas polifoniskais sinkrētiskums, kas ļauj nojaukt robežas starp mākslas veidiem (lietišķā, dekoratīvā, vārda māksla), žanriem un izteiksmes līdzekļiem.

Vairākās izstādēs gan Latvijā (Rēzekne, Rīga, Baltinava), gan ārpus tās robežām (Baltkrievija, Spānija, Norvēģija, Polija) izstādītie darbi organiski sadzīvo ar paša autora tekstiem – poētiskām dvēseles miniatūrfotogrāfijām prozā un vairākiem īpaši šai izstādei veidotiem tekstiliem. Mežģīņu smalkums, smalkās tekstilminiatūras un lielformāta gobelēni, kompozīcijas dažādās tehnikās cieši sasaucas ar līdzās prezentētajiem tekstiem, radot vienotu idejisku veselumu gan izvēlētajās dominantēs, gan niansēs, elementos un detaļās.

I. Ratinīka, BFPC vadītāja

Fotogrāfijas: studija.ru.lv

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv