English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Humanitāro un juridisko zinātņu fakultāte
05.01.2007
Rēzeknes Augstskola izsludina kārtējo uzņemšanu profesionālajā maģistra programmā „Arhīvniecība”

Rēzeknes Augstskola izsludina kārtējo uzņemšanu profesionālajā maģistra programmā „Arhīvniecība”

Apgūstot šo programmu, maģistranti paplašinās savu teorētisko zināšanu bāzi, bet praksē iepazīsies ar visu veidu arhīvu darbības īpatnībām. Programmā paredzēti arī kursi (arhīvpedagoģijā), kas dos iemaņas arhīvu darbības popularizēšanā un viņu sniegto pakalpojumu reklamēšanā.

Mācības notiek pilna un nepilna laika apmācību veidā pa sestdienām un svētdienām 2-3 reizes mēnesī. Pilna laika studiju grupā ir budžeta vietas.

Dokumenti iesniedzami no 8. janvāra līdz 2. februārim Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 115, 119.kab.

Arhīvistu kvalifikācijas celšanā Eiropā, bez tradicionāliem kursiem, par galveno formu kļūst maģistrantūra, kas balstās uz bakalaura studijās iegūto zināšanu un praksē uzkrāto iemaņu bāzes. Šī otrā līmeņa profesionālās izglītības forma veicina arī arhīvzinātnes attīstību, un tehniskā progresa pavērto iespēju plašāku izmantošanu dokumentu saglabāšanā. Latvijā jau ir atvērts pirmais digitālais arhīvs, tāpat atvērts pirmais privātais arhīvs. Tas viss prasa arī arhīvzinātnes straujāku attīstību, kura Latvijā vēl attīstās ļoti lēni. Konkrētās programmas apguve ļaus sekmīgāk un kvalitatīvāk veikt cildeno cilvēku vēstures atmiņas saglabāšanu, kas ir galvenais arhīvu darbības uzdevums, bez tīri utilitāru pakalpojumu sniegšanas iestādēm un privātpersonām.

Un beidzot maģistra grāda iegūšana cels Jūsu prestižu, veicinās Jūsu virzīšanos pa karjeras kāpnēm, kā arī veicinās jūsu labklājību, jo algas palielinās arī arhīvu sistēmā strādājošiem.

Sīkāku informāciju skatīt pielikumā, pa tel. : tālr. 46 22681 vai www.ru.lv  

Profesionālās maģistra programmas „Arhīvniecība” direktors prof. Kārlis Počs

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv