English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Inženieru fakultāte
11.09.2008
Skolēnus un studentus aicina pieteikt komandas IT olimpiādei

Skolēnus un studentus aicina pieteikt komandas IT olimpiādei

IT olimpiāde notiks divās grupās - skolēnu un studentu, vairāk orientējoties uz vidusskolēnu un pirmo kursu studentu auditoriju. Katrai grupai būs jārisina atšķirīgas grūtības pakāpes uzdevumi, kas pietuvināti reālajai programmētāja ikdienai. Lai piedalītos IT olimpiādē, dalībniekiem jāveido komanda no trim cilvēkiem un jāreģistrējas sacensību mājas lapā www.lattelecom.lv/olimpiade.

„Esošie un potenciālie IT jomas studenti ir tie, kuri var pārvērst realitātē ideju par Latviju kā IT lielvalsti pasaules mērogā. Lai šo mērķi sasniegtu, nepieciešami speciālisti, kuri ne tikai profesionāli strādā, bet ir arī IT jomas entuziasti. Rīkojot IT olimpiādi, ceram, ka tā veicinās skolēnu interesi studēt IT un studentu vēlmi strādāt šajā nozarē Latvijā, redzot, ka šeit viņu idejas un spējas tiek augstu novērtētas,” norāda Lattelecom Technology Programmatūras risinājumu dienesta direktore Inguna Pede.

„IT ir ārkārtīgi spilgta un dinamiska mūsdienu realitāte. Nākotnē IT vēl vairāk nostiprinās savas pozīcijas un tieši jauniešiem, mūsu jaunajai paaudzei, būs jābūt gataviem šīs tehnoloģijas pārvaldīt un aizvien attīstīt. Microsoft mērķis ir veicināt iespējami ātru Latvijas jaunatnes integrāciju IT attīstības veicināšanā globālā mērogā, sniedzot atbalstu un iespējami motivējot izcilībai un inovācijām,” atbalstu konkursam pamato Daiga Trumpe, Microsoft biznesa attīstības un mārketinga vadītāja Latvijā.

Sacensības noritēs divās kārtās - kvalifikācijas kārta notiks no 22.septembra līdz 6.oktobrim. Tās laikā dalībniekiem neklātienē būs jārisina noteikts uzdevumu skaits. Pēc kvalifikācijas kārtas noslēguma sešas labākās skolnieku un sešas studentu komandas tiks uzaicinātas uz fināla sacensībām. Tās notiks klātienē 24.un 25.oktobrī Rīgā, Hansabankas Centrālajā Ēkā.

Sacensību programmējamā daļa būs jāveic, izmantojot .NET 2.0 platformu. Tomēr uzdevumi neprasīs dziļas zināšanas par šīm tehnoloģijām – papildus programmēšanas pamatiem .NET vidē noderēs vispārīgas zināšanas par programmēšanu. Skolniekiem ieteicamas pamatzināšanas objektorientētā programmēšanā, bet studentiem vēlamas pamatzināšanas par datubāzēm, kā arī neliela pieredze vienkāršu Windows aplikāciju un Web lapu izstrādē.

Pagājušajā gadā IT olimpiādē piedalījās 34 skolēnu un studentu komandas. Studentu grupā uzvarēja Latvijas Universitātes komanda RAM, bet skolēnu grupā – Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas komanda LED.

Lattelecom Technology sadarbībā ar partneriem IT olimpiādi organizē ar mērķi padziļināt skolēnu un studentu interesi par programmēšanu, kā arī lai attīstītu prasmi strādāt komandā un apliecināt sevi.

Par IT olimpiādes organizatoriem

Lattelecom grupas uzņēmums Lattelecom Technology ir Latvijā vadošais integrētu IT risinājumu un pakalpojumu sniedzējs. Kompetence un Baltijas valstu tirgū uzkrātā pieredze ļauj klientiem piedāvāt gan atsevišķus programmproduktus, gan specializētu un pasūtītāja īpašajām vajadzībām atbilstošu IT risinājumu izstrādi un ieviešanu.

Hansabanka ir vadošā Latvijas komercbanka un pasaulē pazīstamas finanšu korporācijas Swedbank sastāvdaļa. Inovācijas ir viena no Hansabankas pamatvērtībām un tādēļ banka tik lielu uzmanību pievērš dažādām izglītības un attīstības iespējām.

Microsoft Latvia izveidots 1999. gadā kā Microsoft pārstāvniecība Baltijas valstīs. 2003.gadā tika izveidotas Microsoft pārstāvniecības arī Igaunijā un Lietuvā, kas ļāva Microsoft Latvia daudz vairāk koncentrēties uz vietējo tirgu un apstākļiem. Šobrīd Microsoft Latvia strādā vairāk nekā 50 cilvēki, nodrošinot partneru atbalstu, servisu un risinājumu izstrādi, un mārketinga kampaņas.

Lattelecom
sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Elvīra Stepanova
tālrunis: 676055740, 29184145
elvira.stepanova@lattelecom.lv
www.lattelecom.lv/olimpiade

AS Hansabanka
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Ivars Svilāns
tālrunis: 67444561; 29454411
ivars.svilans@hansabanka.lv
www.hansabanka.lv

Microsoft Latvia
sabiedrisko attiecību vadītāja Ivita Pauliņa
tālrunis: 67046557; 29299228
ivitap@microsoft.com
www.microsoft.lv

Pielikumā fails JPG Picture IT_olimpiade_plakats.jpg
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv