English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Inženieru fakultāte
31.05.2004
Profesora Timmerberga vizīte

Profesora Timmerberga vizīte

No 24. līdz 27.maijam Rēzeknes Augstskolā viesojās Vilhelmshāvenes augstskolas profesors inženierzinātņu doktors Jozefs Timmerbergs. Vācu profesors nolasīja 6 lekcijas Inženieru fakultātes studentiem par šādām tēmām:

 

  • Skaitliskās metodes parasto diferenciālvienādojumu risināšanā,
  • Simulācijas programma FemLab piemēros,
  • Histerēzes raksturlielumu mērīšana feromagnētiskā serdē;

iepazīstināja studentus ar Vilhelmshāvenes augstskolas Inženierekonomikas fakultāti un sniedz ieskatu par laboratoriju nodrošinājumu Vācijā studiju programmā "Inženieris ekonomists".

Profesora Timmerberga vizītes laikā tika precizētas tās zinātniskās tēmas, pie kurām šobrīd strādā gan Rēzeknē, gan Vilhelmshāvenē. Iegūtā informācija paver iespējas tālāk attīstīt sadarbību starp abām augstskolām ne tikai studentu un docētāju apmaiņas jomā, kas efektīvi darbojas jau 7 gadus, bet arī kopēju zinātnisko projektu īstenošanā. Viena no šādām tēmām varētu būt saistīta ar materiālu novecošanas procesu pētīšanu.

Nobeigumā gribētos atzīmēt dažus faktus no abu augstskolu sadarbības: rudens semestri Vilhelsmāvenes augstskolā studēja 4.kursa programmētājs Mihails Griņins, pašlaik šajā augstskolā studē divi vides inženiera programmas studenti- Andris Skromulis un Gunita Kļavinska, bet 11.jūnijā Rēzeknes Augstskolā inženiera programmētāja kvalifikācijas darbu aizstāvēšanas komisijas darbā piedalīsies Vilhelmshāvenes augstskolas Inženierekonomikas fakultātes dekāns profesors Hanns Grutcners.





RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv