English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Studentu dzīves aktualitātes
02.09.2010
Diskusija ar kandidējošajām partijām par augstākās izglītības nākotni

Diskusija ar kandidējošajām partijām par augstākās izglītības nākotni

Ceturtdien, 9. septembrī Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā norisināsies studentu diskusija ar 10. Saeimas vēlēšanās kandidējošo partiju pārstāvjiem, lai pārrunātu augstākās izglītības nākotni pēc vēlēšanām.

Latvijas Studentu apvienība (LSA) laikā pirms 10. Saeimas vēlēšanām organizē kampaņu „Student, dodies vēlēt!”, kuras mērķis ir uzrunāt Latvijas studentus, stiprināt to pilsonisko atbildību un skaidrot, kādēļ doties vēlēt ir pareizi. Kampaņas ietvaros LSA aicina studentus, kā arī citus interesentus piedalīties diskusijā par augstākās izglītības (AI) nākotni kopā ar vēlēšanās kandidējošām politiskajām partijām. Savu dalību diskusijā apstiprinājuši pārstāvji no partijas „Saskaņas Centrs”, „Vienotība”, „Zaļo un zemnieku savienība”, „Visu Latvijai un Tēvzemei un brīvībai/LNNK apvienība”, „Par labu Latviju”, „Par cilvēktiesībām vienotā Latvijā” un „Pēdējā partija”.

Latvijas studenti ir ievērojama vēlētāju daļa, kas, saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas pārskata datiem, ir mērāma 112 tūkstošos. LSA kā organizācija, kas pārstāv Latvijas studentu tiesības un interese, uzskata, ka ir nozīmīgi, lai ikviens students apzinātos savas politiskās iespējas. „Studentam indivīdam ir skaidri jāsaprot, ka arī viņa kā Latvijas Republikas pilsoņa balss ir nozīmīga un var ietekmēt Saeimas vēlēšanu rezultātus,” – tā LSA prezidents Edgars Bērziņš.

Diskusijas ietvaros partiju pārstāvji tiks aicināti īsi prezentēt savu redzējumu AI nākotnē pēc vēlēšanām un kopīgi ar studentiem veidot diskusiju par augstākās izglītības finansējuma sadali, nepieciešamo reformu virzību, potenciālo izglītības un zinātnes ministra kandidātu u.c. Studenti, kā arī citi interesenti gaidīti 9. septembrī plkst. 17:00 LU Lielajā aulā, Raiņa bulvārī 19, lai kopīgi nošķirtu, kas ir kandidātu plānotie darbi un kas paliks tikai pirmsvēlēšanu solījumu sarakstos.

Jurita Krūma,
Latvijas Studentu apvienības
Sabiedrisko attiecību vadītāja
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv