English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Studentu dzīves aktualitātes
21.12.2004
Sapņu zeme Itālija

Sapņu zeme Itālija

Ienest sauli un siltumu aukstā, vēsā ziemas dienā 15.decembrī aicināja Rēzeknes Augstskolas (RA) Ekonomikas fakultātes 2.kursa studenti (topošie tūristi ) un itāļu studenti no Boloņas Universitātes. Stāsti par Itāliju, atmiņas par braucieniem, priekšstati, kopīgais un atšķirīgais Latvijā un Itālijā vienoja RA studentus un docētājus, studentus no Lietuvas, Polijas, Itālijas.

Kā informēja RA Ārējo sakaru daļas vadītāja Helēna Overina, RA jau kopš 1998.gada piedalās Eiropas Kopienas “SOCRATES Erasmus” projektos, kas dod iespēju RA studentiem semestri vai gadu studēt dažādās Eiropas valstīs, no kurām studentiem ir tāda pati iespēja studēt RA. Šajā semestrī RA studē pavisam 8 studenti no Polijas, Lietuvas un Itālijas. Savukārt par tradīciju jau ir kļuvuši ārzemju studentu rīkotie vakari par viņu valsts kultūru, studentiem. Lietuvieši šāda veida pasākumu organizēja jau 23.novembrī, itāļi prezentācija notika 15.decembrī, savukārt poļu vakars būs februārī.

Pašlaik RA studē 2 itāļu studenti no Boloņas Universitātes– Antonio un Nuncio. Puiši, kuri vairāk pasaka ar žestiem, grimasēm, nekā ar vārdiem. Allaž smaidīgi un runātīgi. Antonio un Nuncio bijusi iespēja izvēlēties studijas dažādās Eiropas valstīs, tomēr Latviju viņi izvēlējās, jo viņiem ir interese par Ziemeļeiropas iedzīvotāju mentalitāti, dzīvesveidu. Antonio pauda, ka interesantāk ir aizbraukt tur, kur ir pavisam savādāka kultūra. Sākumā viņus pārsteidza pavisam atšķirīga komunikācija – cilvēkiem Latvijā nav tik daudz žestu, viņi ir mierīgāki, mazrunīgāki. Meitenes Latvijā viņiem arī ļoti patīkot. J

Atbildot uz jautājumu par svarīgākajām lietām, Antonio un Nuncio norāda, ka tās ir tādas pašas kā visiem studentiem – ēdiens, miegs, pretējais dzimums, izklaide. Un studijas pēc tam... J Tomēr RA docētāji apstiprināja, ka itāļi tikai dzen jokus , jo viņi studijās neslinkojot.

Puiši atzīst, ka RA tiek uztverti kā personības, jo šeit studenti un docētāji viens otru pazīst. Savukārt lielās universitātes studenti esot tikai masa. Piemēram, Boloņas Universitātē students eksāmena rezultātus var uzzināt pēc divām nedēļām, kad tiek izlikti lieli saraksti, kurā katrs atrod savu “numuru” (studenta apliecības numurs) un vērtējumu. Turklāt universitātē ir tikai akadēmiskās aktivitātes, brīvo laiku studenti pavada ārpus augstskolas.

Itālija eiropietiem – mūžīgā vasara, vīns, makaroni, opera, arhitektūra, Venēcija... Itālija RA – Antonio un Nuncio žestos, valodā, smaidos, stāstos, pasaulskatījumā, RA studentu un docētāju atmiņās par braucieniem; nākotnes plānos -

Anna Briška, 3.HFB

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv