English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Studentu dzīves aktualitātes
02.05.2011
Izglāb Burtnieku ezeru

Izglāb Burtnieku ezeru

Turpinās ideju iesniegšana Vides risinājumu institūta konkursam "Speciālo vides uzdevumu vienība. Izglāb Burtnieku ezeru". Konkurss izsludināts arī Vācijas, Igaunijas, Lietuvas un Zviedrijas augstskolās.

 

Aicinot ārzemju studentus iesaistīties Vides risinājumu institūta rīkotajā konkursā „Speciālo vides uzdevumu vienība. Izglāb Burtnieku ezeru”, institūts vēlas radīt iespēju latviešu studentiem konkursa norises laikā veidot kontaktus ar topošajiem jomas profesionāļiem ārzemēs. Ideju konkursa būtība paredz dažādu zināšanu un nozaru sadarbību, tagad arī starpvalstu līmenī.

 

Kā informē Vides risinājumu institūta izpilddirektore Inese Suija-Markova, ideja par konkursa nepieciešamību radusies pēc tam, kad praksē institūts vairākkārtīgi sastapies ar situācijām, kurās svarīgi, nākotnes attīstību ietekmējoši lēmumi ir pieņemti, balstoties uz viena veida zināšanām vai šauras kopienas ietvaros, nevis objektīvu un vispusīgu situācijas analīzi.

 

„Tas, ka gudrība slēpjas dažādībā, ir jāmācās saskatīt un izmantot jau skolas laikā, tāpēc Vides risinājumu institūts rīko studentu ideju konkursu, kura ietvaros jaunieši tiek aicināti veidot starpdisciplināras komandas, likt kopā savas zināšanas un prātus, lai rastu risinājumus izaicinājumiem, kas saistīti ar ilgtspējīgu dabas resursu apsaimniekošanu”, saka Inese Suija – Markova.

 

Arī konkursa žūrija sastāvēs no dabaszinātņu, matemātikas, ekonomikas un informāciju tehnoloģiju pasniedzējiem un profesionāļiem, kā arī Vides risinājumu institūta pārstāvjiem. Žūrijā piekrituši darboties arī Burtnieku novada domes dabas resursu nodaļas vadītājs Raimonds Indrāns un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta pārstāvis Andris Urtāns.

 

Konkurss tika izsludināts 28.martā ar vēlmi attīstīt un izaicināt Latvijas studentu radošo un zinātnisko potenciālu, aicinot visdažādāko nozaru studentus sadarboties, veidot speciālo vides uzdevumu vienības un apliecināt sevi vides problēmu risināšanā, kā arī - iegūt naudas balvu.

 

Idejas var iesniegt līdz 2011. gada 27. maijam (pasta zīmogs) plkst. 17:00.

 

Konkursa balvu fonds:

1.      vieta - 2000Ls

2.      vieta - 600Ls

3.      vieta - 400Ls

Konkursa nolikums un sīkāka informācija Vides risinājumu institūta mājas lapā

www.videsinstituts.lv sadaļā Ideju konkurss

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv