English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Studentu dzīves aktualitātes
10.04.2012
„Iegriez pareizā virzienā!”

„Iegriez pareizā virzienā!”

17. un 18. martā Vidzemes Augstskolā, Valmierā, notika ekoloģijas problēmām veltīts seminārs „Iegriez pareizā virzienā”, kurā piedalījās studenti no sešām Latvijas augstskolām. Tā kā pasākums bija veltīts dabas un vides aizsargāšanai, uz semināru devās Rēzeknes Augstskolas Inženieru fakultātes studenti – programmēšanas inženieri Jūlija Kirillova un Deniss Kukulis un vides inženieri Laura Cipruse un Santa Viša-Gaisiņa.

Vidzemes Augstskola 2011. gadā Zaļā punkta rīkotajās sacensībās „Zaļā punkta kauss” izcīnīja pirmo vietu, uz gadu iegūstot „Latvijas zaļākās augstskolas” titulu, tāpēc semināra vadīšana un viesu uzņemšana šoreiz tika uzticēta šai augstskolai. Konferences mērķis bija veicināt studentu izpratni par aktuālām vides problēmām un to risinājumiem, kā arī mudināt pašus jauniešus, ar pieredzējušu ekspertu palīdzību, pašiem uzņemties iniciatīvu un nākt klajā ar savām idejām.

Visi dalībnieki bija fascinēti par interesantajām lekcijām, ko vadīja dažādu, ar vidi saistītu, jomu profesionāļi: Ieva Veģere – Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas (ZAAO) vides izglītības speciāliste, Jānis Karāns – ekoveikala „Daba runā” īpašnieks, Andris Pļavenieks – Drošas Braukšanas Skolas instruktors, Rolands Melnbārdis –  „Aktīvā tūrisma centra „Eži”” valdes priekšsēdētājs, kā arī mūziķis Kārlis Kazāks, kurš dalībniekiem sniedza informāciju par ekoloģiju un vides aizsardzību. Noklausoties lekcijas, jauniegūtās zināšanas varēja nostiprināt praktiski, – veicot grupu darbus, kuru mērķis bija saprast, kā rodas ekoloģijas problēmas un kādi risinājumi ir nepieciešami, lai tās mazinātu.

Pateicoties šim semināram, mēs sapratām, cik ievainojama ir daba mums apkārt, un ieguvām ļoti noderīgas zināšanas par to, kā jārīkojas, lai aizsargātu vidi un kā ietekmēt citu cilvēku attieksmi pret to. Mēs ieklausījāmies zinošu cilvēku vārdos un esam iedvesmoti arī savā augstskolā ieviest kādu līdzīgu pasākumu, kur varētu padalīties ar jauniegūtajām zināšanām.

Jūlija Kirillova,

RA 1. kursa studente,

RASP Sabiedrisko attiecību virziena vadītāja


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv