English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Studentu dzīves aktualitātes
18.04.2012
Iepazīsties – RA filologi!

Iepazīsties – RA filologi!

13. aprīlī Rēzeknes Augstskolas (RA) Humanitāro un juridisko zinātņu fakultātes bakalaura programmas „Filoloģija” 1. kursa studenti Jūlija Sprukte, Zanda Tūmiņa, Artūrs Tumovs un Ausma Sprukte piedalījās RA Informācijas dienā, kuras ietvaros iepazīstināja vidusskolēnus ar valodu studiju virziena piedāvātajām iespējām.

Mūsu galvenais uzdevums bija pārliecināt jauniešus, ka „Filoloģija” Rēzeknes Augstskolā ir unikāla līdzīgu programmu vidū Latvijā. Mēs piedāvājam plašas iespējas apgūt latgaliešu valodu un datorlingvistiku, t.i., izmantojot dažādas datorprogrammas, veikt kvalitatīvas valodas un teksta analīzes, attīstīt komunikācijas spējas, piedalīties dažādos mediju, muzeju un folkloras praktikumos, kā arī pierādīt sevi dažādu pētījumu veikšanā (starpdisciplinaritāte).

Aktīvie studenti bija izveidojuši informatīvo stendu, kurā varēja uzzināt par dažādām jaunākajām publikācijām latgaliešu valodā, par Humanitāro un juridisko zinātņu katedras izdevumiem u.c. Mēs piedāvājām iespēju arī piedalīties interaktīvā konkursā, kurā bija jāatbild uz āķīgiem jautājumiem par „Filoloģijas” programmu un jāpierāda sava atjautība, kā arī jāpasaka latviskais tulkojums tādiem latgaliešu vārdiem kā rysaks, sukņa, lapetnīks u.c., balvā saņemot lieliskas dāvanas no RA.

            Vēlamies pateikties asoc.prof. Ilgai Šuplinskai par palīdzību, par ikvienu ieteikumu, padomu un vērtējumu!

Mēs ieguvām nenovērtējamu pieredzi, iemācījāmies strādāt komandā un pats galvenais – pavadījām piektdienu lietderīgi un nozīmīgi – parādot, ka RA filologos ir spēks! Tāpēc, vidusskolēn, nebaidies, nekautrējies un nesēdi malā – esi mīļi gaidīts filologos!

 

Ausma Sprukte, 1.HFB

Oskara Počekajeva foto


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv