English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Studentu dzīves aktualitātes
18.09.2012
Rēzeknes Augstskolas studente apmeklē Eiropas Parlamentu Strasbūrā

Rēzeknes Augstskolas studente apmeklē Eiropas Parlamentu Strasbūrā

Piedaloties Baltijas Starptautiskās akadēmijas, Rēzeknes Augstskolas un Latgales Mākslas akadēmijas Latgales filiāles rīkotajā II Starptautiskajā jauno pētnieku un studentu zinātniski praktiskajā konferences „Izaicinājumu un iespēju laiks: problēmas, risinājumi, perspektīvas” referātu konkursā ar tēmu „Mūsdienu apgaismojuma tehnoloģijas interjera dizainā” (zinātniskā vadītāja Dr.paed., mg.art. Aina Strode) un iegūstot vienu no pirmajām vietām, es tiku iekļauta studentu un izglītības darbinieku grupā, kas šovasar – no 30. jūnija līdz 6. jūlijam – apmeklēja Eiropas Parlamentu Strasbūrā (Francijā).              

Tas bija neaizmirstams un burvīgs 7 dienu ceļojums. Braucām caur Lietuvu, Poliju, Vāciju līdz Francijai. Katra diena bija jauniem iespaidiem un notikumiem bagāta. To visu brīnišķīgu padarīja dažādība brauciena dalībnieku vidū, jo starp tiem bija gan studenti, gan pasniedzēji un dažādu profesiju pārstāvji.                                                                  

Ceļojums iesākās ar garu braucienu cauri Lietuvai un Polijai. Nokļūstot Vācijā, apmeklējām vienu no Bavārijas skaistākajām pilsētām Nirnbergu. Tam sekoja pastaiga pa interesantajiem ielu labirintiem, uzkāpšana pilskalnā un skaisto baznīcu apskate. Trešajā dienā braucām uz Strasbūru. Pa ceļam izbaudījām burvīgās Francijas dabas ainavas. Devāmies arī uz vīna degustāciju slavenajā Elzasas vīna reģionā. Vēlāk nokļūstot Strasbūrā, devāmies izbraucienā ar kuģīti, kura laikā apskatījām ievērojamākās pilsētas celtnes, tai skaitā Eiroparlamenta ēku.

Apmeklējot Eiroparlamentu, mēs varējām vērot politiķu uzstāšanos, kā arī notika tikšanās ar Eiroparlamenta deputātu Alfrēdu Rubiku, kurš stāstīja par savu un citu politiķu darbību un atbildēja uz mūsu grupas uzdotajiem jautājumiem. Pēc Strasbūras devāmies uz vienu no greznākajiem Vācijas kūrortiem Bādenbādeni, kur pastaigājoties iepazinām tās skaistākās vietas.

Vēlāk braucām uz Frankfurti, kas ir viena no lielākajiem finanšu centriem. Visapkārt redzami augstie, modernie debesskrāpji, kur galvenokārt iekārtotas banku un biroju telpas. Bija iespēja pacelties augstajā Mainas tornī, no kura varēja vērot burvīgus skatus. Kā pēdējo mēs apmeklējām Saksijas galvaspilsētu Drēzdeni. Pārsteidza tās masīvās, senlaicīgās arhitektūras celtnes ar bagātīgiem rotājumiem.                                                

Brauciens bija piepildīts ar patīkamām emocijām, iespaidiem un piedzīvojumiem. Esmu priecīga, ka man bija iespēja braukt, un atmiņās vēl ilgi paliks redzētās vietas un iepazītie ceļabiedri.

RA studiju programmas „Interjera dizains” 4. kursa studente Anna SkabaRA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv