English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Studentu dzīves aktualitātes
10.01.2013
Studenti konsultēs Rīgas brīvostu produktivitātes celšanā

Studenti konsultēs Rīgas brīvostu produktivitātes celšanā

Rīgas Brīvosta (RBO) sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti un Latvijas Jūras akadēmiju izsludina jaunu radošo darbu konkursu studentiem “Osta pilsētai”. Ar labākajām studentu idejām tiks papildināta ostas attīstības Ideju banka, kurā pagaidām krājas interesantākās aizvadīto studentu un skolēnu konkursu idejas.

 

“Izglītojoši konkursi jauniešiem nu jau ir kļuvuši par Rīgas Brīvostas tradīciju,” ar lepnumu atzīst konkursa patrons un RBO valdes priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Škapars. “Gan iepriekšējais studentu konkurss, gan nupat aizvadītais skolēnu konkurss pierādīja, ka šie konkursi ir nepieciešami gan ostai, kas iegūst jaunu, netradicionālu redzējumu, gan pašiem jauniešiem, kuri vēlas iegūt jaunas zināšanas un paplašināt savu pasaules redzējumu. Jāatzīst, ka ar katru reizi uzlabojas arī konkursam iesniegto darbu kvalitāte, kā arī parādās arvien interesantākas un diskutablākas idejas,” stāsta Ēriks Škapars.

 

“Osta ir lieliska vieta tam, lai demonstrētu starpdisciplinārās sadarbības lomu biznesā,” uzskata Rīgas Tehniskās universitātes rektora vietnieks biznesa attiecību un attīstības jautājumos Modris Ozoliņš. “Studentiem ir jāmācās ieraudzīt dažādu profesionālo jomu sadarbības svarīgumu un iespējas. Ostas sekmīgu darbību nodrošina tas, cik veiksmīgi strādā un spēj sastrādāties visdažādāko nozaru speciālisti. Ostā strādā gan loģistikas, gan menedžmenta un muitas speciālisti, gan arī tehnisko jomu eksperti - ķīmiķi, elektronikas un sakaru speciālisti, būvnieki, drošības un risku profesionāļi un citi. Un tas ir mūsu izaicinājums – mācību spēkiem kopā ar studentiem un ostas pārstāvjiem spēt ieraudzīt jaunas lietas, kas balstās uz dažādu nozaru sadarbību,” stāsta Modris Ozoliņš.

 

“Manuprāt, par ostu lomu sabiedrībā un ekonomikā tiek runāts nepiedodami maz”, uzskata Latvijas Jūras akadēmijas rektors Jānis Bērziņš. “Tāpēc es priecājos par katru iespēju, kam piemīt potenciāls attīstīt ostu darbību. Turklāt – kas mūsdienās nav mazsvarīgi – strādājošie ar ostu saistītajās specialitātēs ir labi atalgoti visā pasaulē. Jūrniecības industrijas attīstības perspektīvas raksturo tas, ka pasaules tirdzniecības flotē esošajiem un būvējamiem kuģiem šogad trūkst 40 tūkstoši kuģa virsnieku. Atbilstoši jāplāno arī ostu attīstība”, stāsta Jānis Bērziņš.

 

“Man ir prieks, ka osta beidzot ir pagriezusies ar skatu pret studentiem,” uzsver Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes dekāns Māris Purgailis, kurš kā žūrijas pārstāvis vērtējis iepriekšējo RBO konkursu sniegumu. “Šāda veida konkursi studentiem mācību procesa ietvaros ir ļoti nepieciešami, jo tie ļauj sajust saikni starp grāmatās rakstīto un reālo vidi. Turklāt osta pēc būtības ir samērā specifiska lieta, taču ostu loma ekonomikā tikai pieaugs, tāpēc izpratne par ostas darbību ir liela vērtība,” skaidro Māris Purgailis.

 

Radošo projektu konkursam darbus var iesniegt vairāk kā 10 apakštēmās, aptverot ekonomikas un mārketinga, transporta un loģistikas, inženiertehnisko nozaru, jūrniecības, kā arī apsardzes un drošības jomas. Konkursam jāpiesakās līdz 15.februārim. Darbus varēs iesniegt līdz 1.aprīlim. Konkursā var piedalīties ikviens Latvijas students, kā arī ikviens Latvijas pilsonis, kurš studē ārvalstīs. Konkursa nolikums ir pieejams adresē www.ostapilsetai.lv

 

Nolikums

 

 

 

Papildu informācija:

Dace Zandfelde

Konkursa sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 29241538

E-pasts: dace@communicatio.lv

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv