English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Studentu dzīves aktualitātes
27.03.2006
RA studenti “pēdo” teātra dienā

RA studenti “pēdo” teātra dienā

Marta vidū Rīgas Tehniskajā universitātē notika 7.studentu teātra diena “Pēdas 2006”. Tajā piedalījās 13 teātru trupas un tika pārstāvētas dažādas Latvijas augstskolas - Rēzeknes Augstskola, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte, Vidzemes Augstskola, Baltijas Krievu institūts, Latvijas Kultūras koledža, Liepājas Pedagoģijas Akadēmija, Latvijas Lauksaimniecības universitāte un J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija. Lai arī RA studentu teātris “ĶerRA” šāda veida pasākumā piedalījās otro gadu, panākumi un atzinīgi vārdi gan no žūrijas, gan skatītājiem neizpalika.

Kompetentā žūrija, kuras sastāvā bija RTU Kultūras centra un Studentu kluba vadītāja Asja Visocka, Neatkarīgā teātra “Skatuve” režisore Anna Eižvertiņa, dramaturģe Anita Knēta, aktrise Liena Šmukste, Liepājas teātra režisors Mārtiņš Eihe un “Neatkarīgās Rīta Avīzes” žurnāliste Lauma Mellēna, izvirzīja četras nominācijas. Labākās aktrises tituls piešķirts RA Humanitāro un juridisko zinātņu fakultātes 1. kursa studente Inai Kārkliņai, kā labākais aktieris novērtēts RTU students Toms Treibergs, RTU Studentu teātris “Kamertonis” saņēmis balvu par atbilstošākajiem un izteiksmīgākajiem kostīmiem, bet galvenā balva – Sudraba Āksta cepuri –piešķirta LPA Studentu teātrim “Rikošets” par muzikālo kompozīciju “Sev pašiem pa pēdām”. Neizpalika arī papildus balvas un pašu dalībnieku vērtējums, bet galvenais guvums visiem viens – kopīgs pasākums, kurā neiztrūkstoši kūsāja studentu degsme, idejas un vēlme būt uz skatuves.

Rēzeknes Augstskolas studenti teātra dienā demonstrēja humoristiski sadzīvisku ainu ar detektīva elementiem “Uz karstām pēdām”. Tas bija atainojums par studentu dzīvi dienesta viesnīcā, kur komiskais savijas ar traģisko, pārpratumi ar skaidrošanos un nejaušības ar sakritībām. Studentiskās dzīves kolorītais atspoguļojums iepatikās ne vien pašiem RA studentu teātra dalībniekiem, bet arī žūrijai un skatītājiem. RA teātra režisore un viena no teātra “Uz karstām pēdām” autorēm Olga Senkāne atzīst, ka tā bija spraigākā un dinamiskākā izrāde, lai arī repertuārs bijis dažāds, vairumā gadījumu trupas bija izvēlējušās izrādīt klasisku darbu iestudējumus.

Kopumā uz RTU devās 12 Rēzeknes Augstskolas studentu teātra “ĶerRA” dalībnieki. Viņi atzīst, ka tas bijis vērienīgs pasākums, kurā varējis izrādīt savas aktierprasmes un teātra mākslu. Nominācijas “Labākā aktrise” ieguvēja I. Kārkliņa izrādē “Uz karstām pēdām” spēlēja komendantes raksturlomu. Ina stāsta, ka aktierprasmes sākusi izkopt jau skolas laikā, kad mācījusies Cēsu rajona Dzērbenes vidusskolā un apmeklējusi dramatisko pulciņu. “Katrā lomā es iejūtos īpaši, lai izjustu, izdzīvotu to uz skatuves. Šajā studentu teātru skatē mani visvairāk saistīja pantonīmas. Kopumā tas bija pasākums, kas sniedza iespēja ne vien parādīt sevi, bet arī redzēt kā trupa izskatās citu teātru vidū. Katra augstskola bija rūpīgi gatavojusies. Arī man ļoti noderēja mēģinājumos saņemtie padomi no mūsu teātra režisores O. Senkānes. Skatē izcēlāmies ne vien ar atbilstoši piemeklētajiem tērpiem, bet arī ar īsti studentisku priekšnesumu. Savdabīga bija mūsu režisores O.Senkānes etīde, kuras laikā dalībnieki dziedāja latgaliski. Dziesma palika atmiņā daudziem un tā tika atkārtota no pasākuma vadītāju puses, nomināciju pasniegšanas brīdī,” saka RA studente I. Kārkliņa.

RA studentu teātra vadītāja Olga Senkāne norāda, ka šī gada panākumi studentu teātra dienā “Pēdas 2006” sniedz ierosmi jaunām izrādēm un centieniem pēc galvenās balvas. Kas zin, varbūt jau nākamgad RA studentu teātra dalībnieki viesosies RTU, lai uz karstām pēdām saņemtu nomināciju “Labākā izrāde”.

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv