English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Studentu dzīves aktualitātes
03.04.2006
... un dēļi atkal čīkstēs Rēzeknes Augstskolā.

... un dēļi atkal čīkstēs Rēzeknes Augstskolā.

26.aprīlī plkst. 18.00 Atbrīvošanas alejā 115, aktu zālē jau ceturto gadu notiks Latvijas skolu un augstskolu veiklo improvizētāju sacensība “Čīkst skatuves dēļi – kāds spēlē…”

Lai piedalītos sacensībā:

  1. Jāizveido komanda, kurā būtu četri dalībnieki;
  2. Līdz 21.aprīlim jāpiesakās RA Humanitāro un juridisko zinātņu fakultātes Filoloģijas katedrā (tel. 46 25841) vai pa e-pastu nikola7@inbox.lv; jānosauc komandas pārstāvētā mācību iestāde, grupas dalībnieku sastāvs un nosaukums, jāinformē par naktsmītņu nepieciešamību (ja tāda ir), jānosauc kontakttālrunis vai e-pasta adrese.
  3. Jāizdomā komandas nosaukums, devīze un jāsagatavo īsa (3 min.) grupas prezentācija.

Improvizācijas vērtēs kompetenta žūrija un skatītāji. Visi improvizētāji tiks pie balvām, veiksmīgākie – pie īpašām balvām!

P.S. Improvizācija* – iepriekš nesagatavots, pēkšņs un neparedzams izlozes kārtībā iegūtās situācijas inscenējums uz skatuves. Situāciju izspēles laiks ierobežots. Skatītāji noteiks spēles noskaņu (traģiska, dramatiska, komiska, liriska, traģikomiska u.c.). Improvizēšanai paredzētas divas situācijas katrai komandai. Dažādi uz radošu un atraktīvu darbību rosinoši uzdevumi gaida arī skatītājus.

Improvizāciju norises secība ir vienkārša. Katra četru dalībnieku grupa sevi prezentēs un tad uzstāsies skatītāju priekšā divas reizes. Izlozē tūlītējai izspēlēšanai uz skatuves tiks dots sagatavošanās laiks – 1 minūte, būs jāizvēlas divas situācijas, skatītāji noteiks tās izspēles žanru/noskaņu (komēdija, drāma, traģēdija). Izlozē tiks noskaidrota arī komandu uzstāšanās kārtība. Situāciju izspēlei komandas var izmantot teātrsporta tehnikas, taču tas nav obligāti. Laiks gan būs ierobežots - ne vairāk kā piecas minūtes.

Improvizētāju rīcībā būs RA studentu teātra “ĶerRA” rekvizīti, taču līdzi var ņemt arī savus (parūkas u.c.). Dalībnieku improvizētspēju vērtēs kompetenta žūrija (Rēzeknes Tautas teātra aktieri, kā arī citi Latgalē pazīstami radoši cilvēki). Savu viedokli ar aplausiem un arī krāsainām kartītēm varēs demonstrēt arī skatītāji. Visi improvizētāji saņems balvas, bet uzvarētājus gaida specbalva.

Pasākuma noslēgumā neizpaliks arī saviesīgā daļa, kurā varēs mieloties ar ĶerRAs sarūpētiem našķiem, labas mūzikas pavadībā iesaistīties iepazīšanās spēlēs).

Izspēlējamās situācijas paraugs Dramatiska situācija “Aprēķinlaulība”

Darbojas:

  • Mācītājs (vecs, slinks, saguris, vēlas ātrāk paveikt darbu, saņemt atalgojumu un doties mājās);
  • Līgava (jauna, skaista kalpone, kas vēlas kļūt par bagātu saimnieci par jebkuru cenu, viņa ir patiesas mīlestības un mantas cīņas varā);
  • Līgavainis (bagāts vecis, kuprains, salīcis, krunkains plikpauris ar drebošām rokām, blāvām, asarojošām acīm un zilām lūpām, noteikti vēlas tikt pie jauniņas sievas, jo viss pārējais viņam ir);
  • Puisis (jauns, izskatīgs, spēcīgs un strādīgs, bet nabadzīgs kalps ar kvēlu sirdi, viņš patiesi mīl Līgavu un tiecas to apliecināt).

Baznīcā notiek laulību ceremonija – precas vecs atraitnis ar jaunu meitu. Izšķirošā brīdī ierodas jauns puisis, kurš mēģina izjaukt šo laulības ceremoniju. Vai viņam tas izdosies?

P.S. Nepieciešamības gadījumā (atkarībā no komandas sastāva) – savu iecerēto puisi no laulības ar nemīlamu, bet bagātu veceni mēģina atrunāt meitene.

Uzdrīkstēšanās drosmi un veiksmi vēlot – RA studentu teātris “ĶerRA”

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv