English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Studentu dzīves aktualitātes
08.05.2006
Teātra improvizētāji čīkstina RA skatuvi

Teātra improvizētāji čīkstina RA skatuvi

26. aprīlī Rēzeknes Augstskolā (RA) notika tradicionālās improvizācijas sacensības „Čīkst skatuves dēļi... kāds spēlē”.

Uz RA skatuves uzstājās sešas komandas, lai demonstrētu improvizācijas prasmes, izspēlētu dažādas komiskas, traģiskas un dramatiskas situācijas. Improvizācijas noskaņu noteica skatītāji, balsojot ar karodziņu palīdzību. Ar vairumā paceltiem dzelteniem karodziņiem no skatītāju puses nozīmēja, ka komandām jāizspēlē komēdija. Savukārt paceldami sarkano karodziņu, tie signalizēja, ka komandām jāizspēlē drāma. Melnais karodziņš apzīmēja traģēdijas izspēli. Ļoti iespaidīgi un pārdomāti bija tērpušās vakara vadītājas, katra ar savu noskaņu – traģisku, komisku, dramatisku.

Pasākumā piedalījās sešas komandas - “Radziņi” (Rēzeknes Augstskolas komanda), “Bez nojausmas par teātri” (Rēzeknes Valsts ģimnāzijas komanda), “Polārlapsas puskažociņš” (Rēzeknes Skolēnu interešu centrs). Trīs komandas bija mērojušas ceļu no Varakļāniem. Laikam dodoties uz Rēzekni, dalībniekiem bija aizmirsušies vai mājās palikuši nosaukumi, tāpēc varakļānieši vēlējās, lai tos izdomā skatītāji. Zālē sēdošie ar uzdevumu lieliski tika galā, izdomājot trīs nosaukumus - “Pelmeņi”, “Saldās lūpiņas” un “Pēdējās prāta paliekas”.

Situācijas sagatavošanai tika dota viena minūte, bet izspēlēšanai - piecas. Piedāvātās situācijas bija interesantas un arī sarežģītas. Pirmo vietu sīvā cīņā ieguva komanda Māra Lukjanova vadībā “Polārlapsas puskažociņš” (Rēzekne), otrajā vietā – “Pelmeņi” (Varakļāni), trešajā - “Saldās lūpiņas” (Varakļāni).

Kamēr žūrija izvērtēja komandu sniegumu, uz skatuves tika aicināti drosmīgākie skatītāji, lai pārbaudītu viņu prasmi improvizēt. Pasākuma saviesīgajā daļā improvizētāji varēja iepazīties un cienāties ar sarūpēto mielastu. Visi komandu dalībnieki saņēma balvas.

Ina Kārkliņa, Inese Ločmele,
RA studentes

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv