English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Studentu dzīves aktualitātes
11.07.2006
Svētki, kas vieno Baltijas valstu studentus

Svētki, kas vieno Baltijas valstu studentus

No 30. jūnija līdz 2.jūlijam Tartu (Igaunijā) notika XV Baltijas valstu Studentu dziesmu un deju svētki "Gaudeamus". Šis pasākums bija īpašs ne vien tāpēc, ka studenti to gaidīja un gatavojās, bet arī tādēļ, ka šogad "Gaudeamus" notika jau 15 reizi.

Studentu dziesmu un deju svētku vēsture aizsākusies Tartu 1956. gadā. 50 gadu laikā Baltijas valstu studenti godā turējuši dziesmu un deju, apzinājuši savas valsts muzikālās un horeogrāfiskās bagātības, kā arī iepazinuši tās kaimiņvalstīs. Tie ir svētki, kas kopā saved studentus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Katras valsts pārstāvji piedāvā savu, īpaši šim pasākumam gatavotu programmu.

Šogad Latvijas studentu programmas komponists bija Valdis Zilveris. Studentu dziesmu un deju svētkos piedalījās arī Rēzeknes Augstskolas studenti, kuri iesaistījušies jauktajā korī „Sonitum” un deju kopā „Dziga”. Kā atzīst svētku apmeklētāji, latviešu studentu programma bija balstīta vairāk uz mūsdienu komponistu mūziku, kas savijās ar folklorisko aspektu. Tautiskumu un vitalitāti repertuāram piedeva deju grupu uzstāšanās. „Kopējais svētku repertuārs balstījās uz vairākām daļām. Svētki aizsākās ar ļoti krāšņu uzvedumu, kurā dejas mijās ar dziesmām. Dziesmu cikls bija slavinājums gaismai un saulei, ietverot divu stihiju savienojumu – uguns un ūdens, tika parādīts ne vien dabas brīnumainas spēks, bet arī mūzikas un dejas vienotība,” stāsta RA jauktā kora „Sonitum” vadītājs Jānis Mežinskis. Studentu dziesmu un deju svētkos noritēja „Studentu kultūras diena”, kurā vairākos pilsētas laukumos notika koncerti. Pasākumu kuplināja arī viesi no ASV un Dānijas.

Studentiskais gars, vienotība, emocionalitāte – tie ir apzīmējumi, kurus "Gaudeamus" svētku dalībnieki atcerēsies vēl ilgi. Stāstīs par šiem svētkiem saviem studiju biedriem un iedrošinās dziedāt un dejot studentu ansambļos. Un, ne velti. Nākamie studentu dziesmu un deju svētki notiks 2009. gadā Lietuvā. Rēzeknes Augstskolas jauktā kora vadītāji – Kristīne Zeltiņa, Edgars Kārklinieks un Jānis Mežinskis, kā arī deju kopas „Dziga” vadītāji Inga un Ilmārs Dreļi apņēmības un radošu ieceru pārņemti. Augstskolā sācies uzņemšanas laiks, tas nozīmē, ka jaunajā studiju gadā atkal būs mēģinājumi, uzstāšanās un kopā būšana. Tiks apgūtas jaunas dziesmas un dejas, lai arī nākamajos Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkos RA studenti godam varētu uzstāties.

Pielikumā fails JPG Picture 2006.07.11_Bilde.jpg
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv