English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Studentu dzīves aktualitātes
31.10.2006
Iesvētām pirmkursniekus jeb „fukši” Pedagoģijas fakultātē

Iesvētām  pirmkursniekus jeb „fukši” Pedagoģijas fakultātē

Taču īstā iesvētīšana sākās vakarā. Jau pirms plkst. 18:00 jūtama manāma rosība augstskolas 1.stāvā. Pulcējas pirmo kursu pedagogi, tulki - tulkotāji, vides dizaineri. Viss sākas ar reģistrēšanos. Šogad uz iesvētībām ieradās necerēti liels skaits pirmā kursa Pedagoģijas fakultātes studentu – 28. Pēc nelielas iepazīšanās sākam iesvētības. Studenti pāros aizsietām acīm tiek vesti pa skolas gaiteņiem un skolas pagalmu, konkrētās vietās veicot uzdevumus (bet kur tieši - lai paliek noslēpumā). Iesvētībās īpaši tika pārbaudīts pirmkursnieku mākslinieciskais talants (apzīmējot un izkrāsojot vienam otru), vārdu krājums (skarbāku vārdu teikšana latviešu valodā), tika spēcināta veselība (ar sīpoliem), orientēšanās prasmes (priekšmetu meklēšana un atrašana, pārvarot dažādus šķēršļus) , sportiskā sagatavotība (šļūkšana pa plēvi, skriešana ar kefīru pildītos zābakos, lekšana ar lecamauklu), izturība, spēja adaptēties, veiklība, komunikācijas un sadarbības prasmes. Pirmkursnieki uzdevumus izpildīja ar lielu centību un atsaucību!

Iesvētības noslēdzās pie Nikodema Rancāna pieminekļa, kur pirmkursnieki svinīgi zvērēja godāt un cienīt otros kursus un palīdzēt jebkurā dzīves situācijā. Tam sekoja iepriekš sagatavoto slavinājumu dziesmu prezentācija otrajiem kursiem. Jāpiebilst, ka „fukši” izcēlās ar radošo izpausmi un aktivitāti!

Tagad Pedagoģijas fakultātes studentu skaitam ir pievienojušies vēl 28 pilntiesīgi un iesvētīti studenti. Bet pārējie...sagatavojieties! Akadēmiskais gads vēl nav beidzies! Mēs jūs atradīsim!

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv