English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Studentu dzīves aktualitātes
22.07.2008
Ko vasarā dara Rēzeknes Augstskolas studenti?

Ko vasarā dara Rēzeknes Augstskolas studenti?

Veiksmīgi noslēdzot studiju gadu Rēzeknes Augstskolā, pieci Ekonomikas un Inženieru fakultāšu studenti docenta Andra Martinova vadībā devās uz Vācijas pilsētu Emdeni, lai divu nedēļu garumā realizētu biznesa idejas un iejustos īstu uzņēmēju lomās.

Studenti no dažādām Eiropas universitātēm tika sadalīti komandās, lai strādātu pie sava virtuālajā vidē izveidotā uzņēmuma attīstības stratēģijas, tādējādi saskaroties ar citu nāciju uzņēmējdarbības veidošanas pieredzi, domāšanas veidu un multilingvālo vidi.

Pavisam spēlē piedalījās vairāk kā 100 studenti no astoņām Eiropas pilsētām: Gödöllö (Ungārija), Wroclaw (Polija), Paris (Francija), Oulu (Somija), Groningen (Nīderlande), Hannover and Emden (Vācija) un Rēzeknes (Latvija).

Kā stāstīja spēles dalībniece, Ekonomikas fakultātes studente Inga Vaska, tad divas nedēļas studenti dzīvoja biznesa pasaulē. Proti, katru dienu topošie ekonomikas un inženierzinātņu speciālisti tikās pie apaļā galda, lai ar datorprogrammas palīdzību spriestu par sava jaundibinātā uzņēmuma veiksmīgu pozīciju ekonomikas tirgū, pieņēma lēmumus par produkcijas ražošanu, jaunu filiāļu atvēršanu, rakstīja biznesa plānu, prognozēja peļņu un zaudējumus, kā arī devās uz banku uz pārrunām ar reālu bankas darbinieku. Spēli nodrošināja datorprogramma MARGEUR. Šādā veidā tika izspēlēti uzņēmuma pastāvēšanas 20 gadi. Vairākas stundas nedēļā notika mācību lekcijas, kuras vadīja lektori no Vācijas un citām valstīm.

„Grūtākais bija sākumā, kad komandas biedri vēl nebija tik labi pazīstami, bet laika gaitā nodibinājās gan kontaktēšanās spējas – tika pārvarēta valodas barjera, gan īsā laikā tika iegūti jauni draugi,“ stāsta Inga. Virtuālajā vidē izstrādātās stratēģijas spēles laikā katra dalībvalsts prezentēja savu valsti. „Vislabāk studentiem patika tieši mūsu – Latvijas - prezentācija, vienaldzīgus viņus neatstāja Latvijas Balzāma, Laimas saldumu un rudzu maizītes degustēšana“ atzīst Inga. Spēles noslēgumā tika noskaidrotas uzvarētājkomandas, kurām bija vislielākā peļņa, apkopojot visu gadu rezultātus.

Viens no vērtīgajiem pasākumiem bijis arī ekskursija pa pilsētas Emdenes rūpnīcām. Studentiem bija iespēja aplūkot Vēja ģeneratoru, automašīnu Volkswagen un kuģu būves rūpnīcu.

Studenti no Rēzeknes Augstskolas šai biznesa stratēģiju spēlē piedalījās jau otro gadu, pierādot, ka iegūtās zināšanas Rēzeknes Augstskolā spēj konkurēt ar citu Eiropas universitāšu studentu kompetences līmeni. Uzvarētājkomandu dalībnieki no Latvijas, Inga un Andrejs (Ekonomikas fakultāte), saņēma serftifikātus.

„Šīs divas Emdenē aizvadītās nedēļas bija piedzīvojumiem un jaunas pieredzes bagātas. Nogurdinošs likā ceļš turp un atpakalj, jo no Rēzeknes izbraucām vienos naktī un pēc negulētas nakts uzreiz devamies uz spēles atklāšanu. Jāteic, sanāca nokavēt, un spēle nesākās laikā, jo visi gaidīja latviešus. Katrā gadījumā šis bija labs vasaras sākums - atpūta apvienojumā ar jaunām zināšanām!“ secina Inga.

Rēzeknes Augstskolas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
informācijas speciāliste Sandra Murinska
Fotogrāfijā: RA studenti un doc. A.Martinovs

Foto

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv