English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Studentu dzīves aktualitātes
10.04.2009
“ĶerRAs” gaisma RTU

“ĶerRAs” gaisma RTU
Katru gadu pirms šī gadskārtējā studentu teātra pasākuma tiek paziņota vienojošā tēma, kas šogad bija “Gaisma“. Šo tēmu apspēlējām, izvēloties dramatizējumam eksistenciālista Žana Pola Sartra noveli “Siena”, kur nelielās cietuma kameras spuldzītes radītā norobežotā gaismas aplī tika atkailinātas trīs dažādu cilvēku emocijas, centieni rast mierinājumu apstākļos, kad atrodies cietumā un esi notiesāts uz nāvi.


Šogad šajā pasākumā piedalījās 12 kolektīvi no dažādām Latvijas augstskolām: RTU teātra studija “Spēle”, RTU Studentu teātris “Kamertonis”, LU Studentu teātris, Jelgavas Studentu teātris no Latvijas Lauksaimniecības universitātes, JVLMA operstudija “Figaro”, Vidzemes Augstskolas studentu teātris “ViaGars”, Liepājas Universitātes studentu teātris “Rikošets”, Latvijas Kultūras koledžas Studentu teātris, studijteātris “AKA”, teātra studija “Vinnijs”, ansamblis “Rīgas Pantomīma” un mēs - Rēzeknes Augstskolas studentu teātris “ĶerRA”. Noskatījāmies visus priekšnesumus, ko vērtēja gan skatītāji, gan žūrija.
Latvijas Studentu teātra dienu žūrijā piedalījās Jaunā Rīgas teātra un Valmieras teātra režisore, Latvijas Kultūras akadēmijas pedagoģe Māra Ķimele, runas mākslas pedagoģe un režisore Antonija Apele, horeogrāfe un deju pedagoģe Gita Ūdre, tērpu māksliniece Aija Karlane, RTU Studentu kluba vadītāja Asja Visocka un RTU avīzes «Jaunais Inženieris» žurnāliste Anita Muitiniece.
Mēs varējām ielūkoties apmēram 30 minūšu garos inscenējumos, kuros ikviens varēja atrast ko tuvu savai gaumei un interesēm: Viljama Šekspīra komēdija “Sapnis vasaras naktī” un mūsdienīgā skatījumā iestudētais “Hamlets”, Volfganga Amadeja Mocarta “Burvju flauta”, Eižena Jonesko absurdā drāma “Ainiņa četratā”, Maijas Kalniņas un Mārtiņa Freimaņa muzikālais iestudējums “Es esmu mazliet don Kihots”, Gabriela Garsias Markesa darbs “Ļoti vecs cilvēks ar milzīgiem spārniem”, Antonio Buero Valjeho drāma “Liesmojošie tumsā”, kā arī izspēlētas teātrsporta improvizācijas, dzejas deklamācijas un dramatizējumi.
Kamēr žūrija lēma, kādas nominācijas piešķirt, studenti un režisori varēja ļauties improvizācijām “Kur palika gaisma”. Katram studentam bija jāizlozē režisors, kurš 20 minūšu laikā kopā ar šo svešo studentu grupu izveidoja mazu uzvedumu ar izlozēta rekvizīta (svece, lampa, sērkociņi, brīnumsvecītes u.c.) starpniecību. Tas bija interesants un radošs pasākums.
Lielu skatītāju uz žūrijas atzinību ieguva Latvijas Universitātes Studentu teātris, kas ar A. Buero Valjeho psiholoģisko drāmu “Liesmojošie tumsā” uzvarēja nominācijā “Gada izrāde”, “Gada aktieris” un “Gada aktrise”, ka arī uz mūžīgiem laikiem ieguva savā īpašumā galveno balvu – Āksta cepuri. Drāmā atklāta neredzīgo cilvēku psihe, vēlme socializēties redzīgo sabiedrībā vai norobežoties no tās.
Savukārt “Rīgas pantonīma” visus apbūra ar krāšņajiem tērpiem un kolorīto spēli, studentiem iejūtoties Olimpu dievu tēlos, tos cilvēciskojot – rādot atriebību, skaudību, spēju piedot, vēlmi uzdzīvot u.c. cilvēkbūtnei tik raksturīgās īpašības. Šis kolektīvs saņēma citu studentu grupu simpātijas balvas. Nominācijā «Gada labākie tērpi» uzvarēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudija «Figaro».
Rēzeknes augstskolas studentu teātris “ĶerRA” ieguva žūrijas īpašo balvu par kvalitatīvu, stilistiski izturētu izrādi un režiju . Tas mums bija liels gods un radīja patīkami sattraucošas sajūtas, it īpaši tad, kad no žūrijas pārstāvjiem uzzinājām, ka bijām galvenie favorīti uz Gada labākās izrādes titulu līdz brīdim, kad savu darbu kā priekšpēdējie demonstrēja LU studenti .
Pēc apbalvošanas mēs gājām pa simtiem sveču liesmu radītu gaismas ceļu, kur pamatīgu troksni un jautru noskaņojumu radīja balonu spridzināšanas atrakcija. Šis gaismas ceļš mūs aizveda uz zāli, kur pasākuma dalībniekus gaidīja liela, krāšņi dekorēta un tiešām garšīga torte. Visi sirsnīgi sarunājās un atsauca atmiņā šo fantastisko dienu un, iespējams, domāja jau par nākamo gadu.
Braucot mājās, mūs pārņēma gandarījuma prieks par padarīto un manāms nogurums. Bet mēs – studenti Laura Volcīte, Linda Bauska, Liene Sergejeva, Zane Umule, Sintija Upeniece, Dzintra Dzerkale, Vents Ikaunieks un režisore Olga Senkāne šajā diena saņēmām pozitīvas emocijas un ar nepacietību gaidām, kad atkal varēsim nostāties uz teātra skatuves prožektoru gaismā un dalīties savās emocijās ar citiem.
Laura Volcīte, 2HFB
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv