English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Studentu dzīves aktualitātes
06.05.2009
Rēzeknes Augstskolas kolektīvu koncerts

Rēzeknes Augstskolas kolektīvu koncerts
Koncerta pirmajā daļā jauktais koris „Sonitum” un koncerta ciemiņi Rēzeknes vokālā grupa atskaņos garīgās mūzikasskaņdarbus, tautas mūziku, kā arī latviešu autoru jaundarbus. Koncertaotrajā daļā deju kopa „Dziga” rādīs 2009. gadā ar Valsts Kultūrkapitāla fonda Latgales atbalsta programmu un Rēzeknes pilsētas domes Kultūras pārvaldes Mazo kultūras projektu konkursa atbalstu tapušā mūsdienu deju uzveduma „Garā pupa” projekta daļu. Koncertuzveduma tapšanā bija iesaistīti daudzi Rēzeknes radošie cilvēki: oriģinālmūziku ir uzrakstījuši komponisti Ilona Rupaine un Einārs Lipskis, tērpus veidoja Rēzeknes tautas teātra kostīmu māksliniece Ināra Apele, afišas idejas autore – māksliniece Daina Salmiņa, horeogrāfi inscenētāji Inga un Ilmārs Dreļi, bet uzveduma horeogrāfe rīdziniece Lilija Lipora.
Rēzeknes Augstskolas vadībai vienmēr ir bijis svarīgi atbalstīt studentu ārpus mācību aktivitātes un lietderīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Jau no Rēzeknes Augstskolas dibināšanas brīža studentiem ir dota iespēja iesaistīties jauktā kora „Sonitum” un tautas deju kopas „Dziga”(atbalstītāji RA un Rēzeknes pilsētas domes KP) darbībā. „Sonitum” - no latīņu valodas „skaņa”, "dziga", "dzigot" jeb "džigot" Latgales novada izloksnes skaidrojošā vārdnīcā latviskā vārda "deja", "dejot" latgaliskais variants.
Kolektīvu nosaukumu skaidrojums pilnībā raksturo Rēzeknes Augstskolas aktīvāko studentu dabu dziedoši un dejojoši. Ja vēlaties saņemt dzīvesprieka un enerģijas, maiguma un mākslas burvības devu, tad nepalaidiet garām Rēzeknes studējošo jauniešu koncertu!

I.Drele, RA deju kopas „Dziga” vadītāja
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv