English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Studentu dzīves aktualitātes
25.03.2010
Rēzeknes Augstskolas studentu teātris „ĶerRA” ver DURVIS

Rēzeknes Augstskolas studentu teātris „ĶerRA” ver DURVIS
Francs Kafka savos daiļdarbos ieteicis nevienās durvīs neklauvēt – esot bīstami, savukārt Sērens Kirkegors atzinis, ka klauvēt nav jēgas – tāpat neviens neatvēršot, bet Lūcijs Annejs Seneka jau krietni pasen norādījis, ka durvis vispār esot vaļā. Rēzeknes Augstskolas studentu teātris „ĶerRA” savā pēdējā veikumā, performancē „Refleksija par Citādo” parāda, ka nav vienu durvju, precīzāk, nav ne vienu durvju, kurās nevarētu ieiet un pa kurām nevarētu iziet, nav tādu durvju, ko nevarētu nojaukt, un vispār – durvis ir izdomājuši tie, kas nav pratuši šķērsot sienas. Durvju tēma teātra iestudējumā nav nejauša. Jau vienpadsmito gadu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu klubs pulcēja kopā Latvijas augstskolu studentu teātrus un jauniešu teātra studijas “LATVIJAS STUDENTU TEĀTRA DIENĀS”, kuru tēma šogad bija „DURVIS”.

Pasākums noritēja 20.martā. Deviņu teātru vidū Rēzeknes Augstskolas studentu teātris „ĶerRA” šogad vienīgais bija no Nerīgas, vienīgais iekļāvās pasākuma nolikumā atrunātajā priekšnesuma laika limitā (20 min.), vienīgais savā iestudējumā interpretēja durvju tēmu. Priekšnesumu skati vērtēja, kā jau parasti, kompetenta žūrija: RTU Studentu kluba direktore, režisore Asja Visocka, režisore Laura Groza, aktieris un režisors Jānis Kaijaks, aktrise Ligita Skujiņa, kritiķe un teātra zinātniece Inga Fridrihsone. Pēc izrāžu parādes tika pasniegtas balvas trīs nominācijās un piešķirtas arī specbalvas. Labākās izrādes tituls šogad tika Rīgas pantomīmai par priekšnesumu „5 + 6 = 1”, Latvijas Kultūras koledža ieguva labākā aktiera, bet J.Vītola LMA Operstudija – labākās aktrises diplomus. Specbalvu Par jauniem dramaturģiskiem paņēmieniem izpelnījās RA studentu teātris, tā dalībnieki – Laura Volcīte, Vents Ikaunieks, Alina Škuratova, Linda Bauska, Liene Sergejeva, Sintija Upeniece, Arturs Lubāns, saņēma ielūgumus uz Dramaturgu teātra izrādēm.

Katram studentu teātrim tradicionāli tika dota iespēja pašam izvērtēt priekšnesumus, „ĶerRA” kļuva par RTU teātra studijas „Spēle” favorītu, favorīta balvas pasniegšanā tika atzīts: „Ir mūsu pulkā teātris, kas katru gadu pārsteidz ar jauniem izteiksmes paņēmieniem, pie tam viņi iestudē paši savu dramaturģiju, mums patīk, kā viņi attīstās.” Pasākuma noslēgumā tā organizētāja Asja Visocka atzina, ka emocionāli viņu uzrunāju tikai performance „Refleksija par Citādo”.

„ĶerRAs” izrādi būs iespējams noskatīties arī Rēzeknes Augstskolā, sekojiet informācijai!

Olga Senkāne,
RA studentu teātra „ĶerRA” vadītāja
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv