English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Ārējo sakaru daļas aktualitātes
17.03.2011
Baltijas-Amerikas Brīvības fonds aicina pieteikties prakses, studiju un pētniecības programmām ASV

Baltijas-Amerikas Brīvības fonds  aicina pieteikties prakses, studiju un pētniecības programmām ASV

Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds (BAFF) aicina interesentus no Baltijas valstīm pieteikties prakses, studiju un pētniecības programmām. Programmas stipendiātiem tiek piedāvāta iespēja gadu pavadīt Amerikas Savienotajās Valstīs strādājot, studējot vai nodarbojoties ar zinātnisko pētniecību.

Līdz 1.aprīlim dokumentus var iesniegt studenti, kas ir uzņemti kādā no ASV augstākās izglītības iestādēm un gatavojas studēt maģistra vai doktora studiju programmā. Stipendijas apjoms līdz 25 000 ASV dolāru gadā ietver gan studiju maksu un uzturēšanās izdevumus, gan mācību materiālus, kabatas naudu un citus tēriņus.

Augstskolu pēdējo kursu studentiem vai absolventiem, kas izglītības iestādi beiguši pēdējo sešu mēnešu laikā, tiek piedāvāts pieteikties Profesionālās prakses programmā. Labākajiem pretendentiem tiks nodrošināta iespēja 6 – 12 mēnešus strādāt kādā no ASV uzņēmumiem un iegūt pieredzi savā profesijā. Programmas finansējums vienam studentam ir līdz 30 000 ASV dolāru gadā un prakses vieta tiek individuāli piemeklēta katram dalībniekam. Pieteikšanās programmai noslēgsies 15.aprīlī.

Līdz 15.aprīlim tiek gaidīti pieteikumi no zinātņu doktoriem ar vismaz 5 gadu pieredzi pētniecības darbā, kas vēlas veikt pētījumus ASV universitātēs vai pētniecības centros. Finansējums vienam projektam līdz 60 000 ASV dolāru gadā.

Izvērtējot pretendentu piemērotību BAFF programmām, tiek ņemta vērā to iepriekšējā pieredze un sasniegumi, mērķtiecība, motivācija, kā arī atbilstība BAFF misijai un mērķim. Tā kā visas programmas tiks īstenotas Amerikas Savienotajās Valstīs, nozīmīga būs pretendentu angļu valodas prasme.

Programmas nosacījumi paredz, ka visi Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda programmu dalībnieki pēc savas prakses, studijām vai pētniecības darba atgriežas Baltijā, lai iegūtās zināšanas, pieredzi un iemaņas ieguldītu Baltijas valstu ekonomikas stiprināšanā un konkurētspējas veicināšanā.

Par Baltijas-Amerikas Brīvības Fondu: Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds tika izveidots 2010.gada rudenī ar misiju stiprināt saikni starp ASV un Baltijas valstīm, īstenojot izglītības un apmaiņas programmas, kas vērstas uz ekonomisko izaugsmi un demokrātisko procesu attīstību. Fonda galvenais mērķis ir ievērojami uzlabot Savienoto Valstu un Baltijas sadarbību. Fonds piedāvā jauniem un perspektīviem profesionāļiem iespēju iegūt finansējumu praksei, studijām un pētniecībai Amerikas Savienotajās Valstīs.

Sīkāka informācija par fondu un pieteikšanos: www.BalticAmericanFreedomFoundation.org

Papildu informācija:

Ilze Doškina, BAFF programmas reģionālā vadītāja

Tālr.: +371-67035270, mob. +371-2928-2751

E-pasts: idoskina@ciee.org

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv