English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Ārējo sakaru daļas aktualitātes
20.04.2011
Japānas vēstniecība informē, ka Latvijas studentiem un jauniešiem ir iespēja pieteikties Japānas valdības (Monbukagakusho) stipendijām 2012. gadam.

Japānas vēstniecība informē,  ka Latvijas studentiem un jauniešiem ir iespēja pieteikties  Japānas valdības (Monbukagakusho)  stipendijām 2012. gadam.

Tiek piedāvātas sekojošas stipendijas:

 

1. Pētniecība (Research Student)

Pusotru gadu ilgā stipendija piedāvā veikt pētījumu par paša izvēlētu tēmu kādā no Japānas universitātēm; pirmie 6 mēneši paredzēti japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1977. gada 1. aprīļa, jābūt pabeigtai augstākajai izglītībai, kā arī var pieteikties augstskolas pēdējā kursa studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto testi angļu un japāņu valodā. Japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

 

2. Augstākā izglītība (Undergraduate Student)

Piecu gadu stipendija piedāvā iegūt augstāko izglītību augstskolā Japānā; pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem laikā no 1990. gada 2.aprīļa līdz 1995. gada 1. aprīlim, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, kā arī var pieteikties vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu pirmo kursu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, matemātikā un citos priekšmetos, atkarībā no izvēlētās studiju jomas. Japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

 

3. Tehniskā izglītība(College of Technology Students) 

Četru gadu stipendija piedāvā iegūt tehnisko izglītību koledžā Japānā; pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem laikā no 1990. gada 2.aprīļa līdz 1995. gada 1. aprīlim, jābūt pabeigtai vismaz 11. klasei, kā arī var pieteikties vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu pirmo kursu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, matemātikā un ķīmijā vai fizikā, atkarībā no izvēlētās studiju jomas. Japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

4. Profesionālā izglītība Japānā (Specialized Training College Students) 

Trīs gadu stipendija piedāvā iegūt profesionālo izglītību koledžā Japānā; pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem laikā no 1990. gada 2.aprīļa līdz 1995. gada 1. aprīlim, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, var pieteikties arī vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu pirmo kursu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā un matemātikā. Japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

Ja jūs interesē iespēja mācīties Japānā, papildus informācija un pieteikuma anketas pieejamas Japānas vēstniecības mājas lapā (www.lv.emb-japan.go.jp ) un Japānas vēstniecībā Rīgā, Vesetas ielā 7.

Pieņemšanas laiks darba dienās: 10:00 – 13:00, 14:00 – 17:30

Tālrunis: 67812001, e-pasts: eoj@latnet.lv

Pieteikumu iesniegšanas termiņš: pētniecībai – 2011. gada 25. maijs,

augstākajai izglītībai, tehniskajai izglītībai, profesionālajai izglītībai – 2011. gada 9. jūnijs

Pārbaudes testi pētniecības stipendijas kandidātiem plānoti 2011. gada 27. maijā. Pārbaudes testi augstākās izglītības, tehniskās izglītības un profesionālās izglītības stipendiju kandidātiem plānoti 2011. gada 13. jūnijā.

Atlases 2. kārta – intervija pētniecības stipendijas kandidātiem plānota 2011. gada 1. jūnijā, augstākās izglītības, tehniskās izglītības un profesionālās izglītības stipendiju kandidātiem – 2011. gada 17. jūnijā.

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv