English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Ārējo sakaru daļas aktualitātes
13.01.2005
Jaunatnes intelektuālais konkurss „Abitura 2005”

Jaunatnes intelektuālais konkurss „Abitura 2005”
Baltijas Krievu institūta Sabiedrisko attiecību fakultātes studenti sadarbībā ar avīzi „Čas” rīko Latvijas jaunatnes intelektuālo konkursu „Abitura 2005”.

Konkurss „Abitura” dod iespēju iestāties augstskolā, nemaksājot par mācībām, vai turpināt mācības augstskolā, saņemot naudu studiju maksas segšanai (stipendiju). Šādu iespēju konkursa dalībnieki var nopelnīt tikai ar savām zināšanām, atjautību un neatlaidību.

Konkurss „Abitura” tiek rīkots jau trešo gadu pēc kārtas, un šogad tā devīze ir „Abiturienti pret studentiem”. Divas jauniešu grupas — studenti un abiturienti — izdomā jautājumus un sūta tos viena otrai ar avīzes „Čas” starpniecību. Redakcija visus jautājumus analīzē, pārbauda, sakārto pēc sarežģītības pakāpes un publicē, adresējot abiturientu jautājumus — studentiem, bet studentu jautājumus — abiturientiem. Bez tam avīze pieņem visas atbildes un aprēķina dalībniekiem balles. Pēc 5 kārtu rezultātiem 50 spēles dalībnieki, kuri būs savākuši visvairāk balles, tiks uzaicināti uz finālu, kur viņi klātienē cīnīsies par balvām. Pie kam pirmie seši uzvarētāji paši varēs izvēlēties balvas (bezmaksas mācības vēlamajā augstskolā, stipendiju vai vērtīgu balvu). Visi finālisti saņems suvenīrus. Fināls tiks rīkots Baltijas Krievu institūtā.

Projektu atbalsta ģenerālsponsors „Rietumu banka”, Baltijas Krievu institūts, Starptautiskā Praktiskās psiholoģijas augstskola, Transporta un sakaru institūts, Psiholoģijas augstskola, Baltijas Krievu koledža, Informācijas Sistēmu menedžmenta augstskola. Informatīvi atbalsta laikraksti „Čas”, „Subbota”, „Obrazovaņije i karjera”, „Ļubļu”, „Аlef”, Radio SWH+, Latvijas Radio 4, Latvijas Studentu vortāls „StudentNet” www.studentnet.lv , Ģimenes portāls www.berni.lv , Ebreju centra mājas lapa internetā: www.alef.lv .

Konkursa „Abitura” mērķis ir dot jauniešiem iespēju nopelnīt tiesības uz bezmaksas mācībām augstskolā, saņemt stipendiju vai vērtīgu balvu, bet uzņēmējiem — atrast sev potenciālus prātīgus darbiniekus, kuri prot patstāvīgi risināt sarežģītus uzdevumus. Informācija par konkursa gaitu tiks publicēta avīzē „Čas”, sākot ar 2004.gada 25.novembri, kā arī tās mājas lapā internetā: http://abitura.eclub.lv/

Papildus informācija http://abitura.eclub.lv/
Pielikumā fails GIF Picture 2005.01.13_Abitura.gif
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv