English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Ārējo sakaru daļas aktualitātes
02.08.2011
Baltijas-ASV Brīvības fonds aicina pieteikties izglītības un prakses apmaiņas programmām ASV

Baltijas-ASV Brīvības fonds aicina pieteikties izglītības un prakses apmaiņas programmām ASV

Jaunizveidotais Baltijas-ASV Brīvības fonds aicina līdz 30.oktobrim pieteikties stipendijām kādā no trīs jaunajām programmām, kuru mērķis ir atbalstīt studentus un jaunos profesionāļus Baltijas valstīs, sniedzot iespēju turpināt studijas ASV universitātēs un iegūt profesionālu pieredzi vadošajās ASV kompānijās.

„Šī ir lieliska iespēja kā mērķtiecīgiem jauniešiem tuvoties savai sapņu profesijai, apgūstot jaunas zināšanas un palielinot konkurētspēju starptautiski atzītās augstskolās un kompānijās. Turklāt arī valsts ir ieguvēja, jo šiem jauniešiem pēc dalības programmās ir uz diviem gadiem jāatgriežas mājās un jādalās apgūtajā ar valsti. Programmas ir pilnībā apmaksātas, taču, lai kļūtu par programmas dalībnieku, kandidātam jābūt mērķtiecīgam, motivētam, jāredz savs dzīves mērķis saistībā ar izvēlēto profesiju un jābūt pārliecinātam par iespējām to pielietot pēc atgriešanās Latvijā. Angļu valodas zināšanas, protams, arī ir viens no pamata kritērijiem,” uzsver Ilze Doškina, Baltijas-Amerikas Brīvības fonda (BAFF) programmas reģionālā vadītāja.

BAFF misija ir pilnveidot saites starp ASV un Latviju, Lietuvu un Igauniju, izmantojot izglītības un studiju programmas, kas vērstas uz ekonomisko procesu izaugsmi un demokrātisko procesu stiprināšanu. BAFF ir programma, kas piedāvā dažādas iespējas Baltijas valstu pastāvīgajiem iedzīvotājiem saņemt stipendijas ASV. Šobrīd piedāvātas iespējas ir šādas:

Profesionālā internatūras (stažēšanās) programma

Profesionālā internatūras programma ir iespēja augstskolu studentiem un tā gada absolventiem doties uz ASV iegūt profesionālu pieredzi. Programmas dalībnieki stažēsies vadošajās ASV kompānijās un saņems stipendiju līdz 30 000 $, lai segtu dzīvošanas, uztura un transporta izmaksas.

Neatkarīgi no tā, vai plānotā karjera ir finanšu pakalpojumu jomā, IT, izglītības vai informācijas un mediju nozarē, ikvienam būs iespēja paplašināt savas zināšanas, klātienē izprast kā darbojas bizness ASV, strādāt ciešā saskarē ar savu prakses vadītāju un iegūt jaunus kontaktus.

Diplomētā speciālista programma

Diplomētā speciālista programma sniedz iespēju Baltijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem saņemt ikgadēju stipendiju līdz 25 000 $, lai tie varētu mācīties labākajās aspirantūrās ASV. Diplomētā speciālista programma sedz visus izdevumus studijām vislabākajās biznesa skolās, vislabākajās juridiskajās vai medicīnas mācību iestādēs, mācību programmām zinātnes un tehnoloģiju jomās, kā arī dzīvošanai izvēlētās mācību iestādes kopmītnē.

Pētījumu programma

Pētījumu programma ļauj akadēmiķiem un zinātniskiem līdzstrādniekiem (profesionāliem pētniekiem) veikt neatkarīgus vai kopīgus zinātniski pētnieciskus darbus ASV projektos. BAFF atbalsta līmenis ir 60 000$ gada garumā. Programma pieļauj ņemt līdzi arī savu ģimeni.

Pietekšanās programmām notiks divas reizes gadā: pirmā līdz šī gada 30.oktobrim, nākamā līdz 2011.gada 15.aprīlim. Informācija par programmām, pieteikšanās termiņiem, kā arī svarīgākā informācija par dzīvi ASV ir pieejama BAFF mājas lapā www.BalticAmericanFreedomFoundation.org.

 

Papildu informācijai par programmām:

Ilze Doškina, BAFF programmas reģionālā vadītāja

Tālr.:  +371 67035270

E-pasts: IDoskina@ciee.org

Valdemāra centrs, Kr. Valdemāra ielā 21

Rīga, LV-1010, Latvija

 

Kontaktpersona medijiem:

Elīna Kalniņa,

Tālr.:  +371-6720-1460, mob. +371-2201-8527

E-pasts: elina.kalnina@ka.lv

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv