English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Ārējo sakaru daļas aktualitātes
17.09.2011
Sākas pieteikšanās prakses un pētniecības stipendijām ASV

Sākas pieteikšanās prakses un pētniecības stipendijām ASV

Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds (Baltic-American Freedom Foundation – BAFF) aicina Latvijas studentus, augstskolu absolventus un pētniekus pieteikties prakses un zinātniskās pētniecības stipendijām Amerikas Savienotajās Valstīs. Pieteikšanās stipendijām notiek līdz 30. oktobrim.

Bakalaura studiju pēdējā kursa studenti, maģistrantūras un doktorantūras studenti, kā arī šovasar augstskolu absolvējušie jaunieši var pieteikties BAFF Profesionālās prakses programmai. Labākajiem pretendentiem būs iespēja sešus līdz divpadsmit mēnešus praktizēties kādā no ASV vadošajiem uzņēmumiem. Programmas dalībniekiem BAFF nodrošina finansējumu līdz 30 000 ASV dolāru gadā, kas paredzēts ceļa, uzturēšanās un citu izdevumu segšanai. Prakses vieta tiks individuāli piemeklēta katram programmas dalībniekam.

Pieredzējuši zinātnieki aicināti pieteikties BAFF Pētniecības programmai un veikt pētījumus labākajās ASV universitātēs un izpētes centros. Maksimālais finansējums Pētniecības programmas dalībniekiem ir 60 000 ASV dolāru gadā, turklāt zinātnieki uz ASV var ņemt līdzi ģimenes locekļus. Pētniecības programmas ilgums ir no 6 līdz 12 mēnešiem.

Izvērtējot pretendentu piemērotību BAFF programmām, tiek ņemta vērā to iepriekšējā pieredze un sasniegumi, mērķtiecība, motivācija, kā arī atbilstība BAFF misijai un mērķiem. Tā kā visas programmas tiks īstenotas Amerikas Savienotajās Valstīs, nozīmīga būs pretendentu angļu valodas prasme.

Fonda nosacījumi paredz, ka pēc programmas beigšanas BAFF stipendiātiem uz vismaz diviem gadiem jāatgriežas Baltijā, lai iegūtās zināšanas un prasmes izmantotu vietējās uzņēmējdarbības, zinātniskās vai politekonomiskās vides veicināšanā.

Kopš BAFF darbības uzsākšanas 2010. gada rudenī notikuši jau divi stipendiju konkursi, kuros finansējumu praksei, studijām vai pētniecībai ASV ieguvuši 36 cilvēki no Baltijas valstīm. Profesionālās Prakses programmas dalībnieki ieguvuši 28 stipendijas, savukārt Pētniecības programmas ietvaros zinātnisko darbu ASV veic 3 pētnieki. Vēl pieci studenti ir ieguvuši BAFF atbalstu augstākā līmeņa studijām ASV universitātēs. Šai programmai pieteikšanās notiek vienreiz gadā un noslēdzas 1. aprīlī.

Par Baltijas-Amerikas Brīvības Fondu: Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds tika izveidots 2010.gada rudenī ar misiju stiprināt saikni starp ASV un Baltijas valstīm, īstenojot izglītības un apmaiņas programmas, kas vērstas uz ekonomisko izaugsmi un demokrātisko procesu attīstību. Fonda galvenais mērķis ir ievērojami uzlabot Savienoto Valstu un Baltijas sadarbību. Fonds piedāvā jauniem un perspektīviem profesionāļiem iespēju iegūt finansējumu praksei, studijām un pētniecībai Amerikas Savienotajās Valstīs.

Sīkāka informācija par pieteikšanos un fondu: www.BalticAmericanFreedomFoundation.org

Papildu informācija:

Ilze Doškina, BAFF programmas reģionālā vadītāja

Tālr.: +371-67035270, mob. +371-2928-2751

E-pasts: idoskina@ciee.org





RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv