English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Ārējo sakaru daļas aktualitātes
18.04.2006
Vieslektores runā par lietišķo etiķeti un teksta veidošanas metodiku

Vieslektores runā par lietišķo etiķeti un teksta veidošanas metodiku

29. martā Rēzeknes Augstskolas Pedagoģijas fakultāti apmeklēja Viļņas koledžas lektores Birute Rasmaičkiene un Rima Bakiulaite. Abas lietuviešu pasniedzējas viesojās RA SOCRATES/ERASMUS programmas ietvaros. RA Pedagoģijas fakultātes mācībspēkiem ar Viļņas koledžu izveidojusies cieša sadarbība.

Šī gada sākumā uz šo augstākās izglītības iestādi lasīt lekcijas devās Sākumskolas metodiku katedras vadītāja Rita Burceva un Pedagoģijas un psiholoģijas katedras profesors Pēteris Vucenlazdāns.

Rēzeknes Augstskolā Viļņas koledžas vieslektores tikās ar Sākumskolas skolotāja specialitātes un Mājturības/mājsaimniecības un biznesa ekonomikas pamatu skolotāja specialitātes studentiem. Interesentiem tika piedāvātas divas aktuālas tēmas – lietišķā etiķete un radošas rakstīšanas principi, kā arī teksta veidošanas metodika.

Kā atzina vieslektores, tad saistošākais apmaiņas procesā ir ne vien iespēja apmeklēt citas valsts augstskolu, bet arī analizēt, kā lekciju materiālu uztver studenti, kā veic praktiskos darbus. Tas savukārt sniedz ierosmi jaunām darba tēmām un idejām. “Nākotnē noteikti būtu ļoti vēlams nodibināt ciešākus kontaktus ar jūsu augstskolu. Sadarbība būtu produktīvāka, ja savlaicīgi vienotos par tēmām, kas varētu būt noderīgas studentiem. Jāteic, ka mūsu studiju programmas nedaudz atšķiras no piedāvātajām jūsu augstskolā. Bet ir studiju kursi, kuri mūsu koledžā ir obligātie, piemēram, lietišķā etiķete. Tā ir aktuāla tēma, zināšanas studentiem būs ļoti noderīgas nākotnē, tāpēc šoreiz izvēlējāmies par to runāt,” atzina vieslektores.

Tikšanās laikā ar Viļņas koledžas pārstāvēm tika apspriesta iespēja nodibināt kontaktus ar deju kolektīviem un organizēt koncertus gan Viļņā, gan Paņevežā, gan Rēzeknē. Jāpiebilst, ka šī semestra ietvaros SOCRATES/ERASMUS programmas ietvaros uz Viļņas koledžu dosies studēt divi RA Sākumskolas specialitātes studenti, kā arī lekcijas lasīs mūsu augstskolas mācībspēki.

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv